Sırtçantası Hazırlıkları

Sırtçantası Hazırlıkları

SIRT ÇANTASINININ ÖNEMİ VE İÇİNDE OLMASI GEREKENLER
Çantanızın rahat taşınabilmesi için iyi yerleştirmiş olması şarttır. Yerleştireceğiniz malzemeleri seçerken üç gruba ayırmak yardımcı olacaktır: birincil kesin gerekli olanlar, çok işe yarayacak olanlar ve lüksler.

Sırt çantası ve ayakkabı bir gezginin en iyi dostudur. Dostunuzu iyi seçmek mühimdir. İyi günde ve kötü günde sizi yalnız bırakmaması gerekmektedir

Sırt çantanızı seçerken dikkat etmeniz noktalar şunlardır; bel ve sırt desteği çok önemlidir. Kilometrelerce yürüyeceğiniz için desteksiz bir çanta size seyahatinizi zehir edebilir. Kesinlikle merdiven altı çantaları tavsiye etmemekteyiz.

Hafif olması da bir o kadar önemlidir. Boşken bile ağırlığı 1-2 kilo olan çantanın size yarardan çok zararı olacaktır. Size vereceğimiz en önemli tavsiye budur. Çantanız 10kg geçmemesine dikkat ediniz.

  İdeal bir sırt çantası aldık diyelim. İçinde olmazsa olmazlarımız nelerdir? Yedek çoraplar, ucuz ve hafif besin stokları, yedek bir adet ayakkabı, kullan at iç çamaşırlar gibi basit temel ihtiyaçlarınızı öncelikli tutarak çantanızı hazırlayınız. Size uzun bir liste de verebilirdik ama bunları kullanmayacağınızı biliyoruz.

  •  Avrupada da bütçenize uygun giysiler satın alabilirsiniz.

 Dikkat Edilmesi Gerekenler

  •  Hafif, büyük hacimli malzemeler çantanın tabanına yerleştirilmelidir
  •   Yedek giysiler tulumun üzerine ve çantanın en dış kısmına yerleştirilir.
  • Yürüyüş sırasında gerekebilecek malzemeler çantanın üst kısmına yerleştirilmelidir.
  • Çadır yine sırta yakın taşınabilecek malzemelerden biridir.
  •  Matlar çantanın dışında alt yada üst kısımda taşınabilir.

Bazı çantalarda sırtı korumak için yumuşak malzemeyi sırta yakın yerlere koymak gerekebilir. Eğer bu gerekmiyorsa yumuşak malzemeler çantanın dışına yakın noktalara sıkıştırılmalıdırlar.

https://www.kamperest.com/ üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde grubumuza özel çanta vb ihtiyaçlarınızda indirim sağlanacaktır.

Comments

comments

Previous Interrail Ne Kadara Yapılır ?
Next Seyahatlerinizde İndirim Sağlayan İsic Card Nedir ?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Interrail 0 Comments

Baştan Sona Interrail Tavsiyeleri 2017-2018

Sosyal Medya üzerinden Interrail Türkiye’ de paylaşılan tavsiyeleri sizinle paylaşmak istedik. Merhaba Interrail Ailesi Size biraz tavsiyeler verelim -çantanızı, yolu, yolculuğu düşünerek hazırlayın. yani misal, “ne giysem?” mantığıyla hazırlamayın. evdeki

Interrail Turkiye Etkinlikleri 0 Comments

VanRail Yardımı

VANRAİL // VAN için Temiz Okul Sağlıklı Gelecek Kampanyası Merhaba Arkadaşlar Interrail Turkiye grubu olarak geçen senelerde UrfaRail ve Hakkarirail etkinlikleri yapıp Şanlıurfa ve Hakkari’ye yardımda bulunmuştuk. Bu sene benzerini

Interrail 0 Comments

Artık InterRail’e Istanbul’dan Başlayabileceksiniz.

2011’den beri InterRail yapan gezginler seyahatlerine Tekirdağ- Sofya ya da Tekirdağ- Bükreş treniyle başlıyordu. Halkalı-Edirne-Kapıkule demiryolu hattında 2011 yılından bu yana süren çalışmaların ardından ilk sefer  10.00′ da başlamış oldu.Artık InterRail

%d blogcu bunu beğendi: