spot_img
23.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 24, 2022
spot_img

AvrupaRail Otobüsümüzün 2018 Başvuruları Başladı

Not: Tüm Başvurularımız avruparail.com üzerindendir.

AvrupaRail 2018-2019 Nedir ? 

Kültüründe seyahat etmek olan ama bi türlü yurtdışına gidemeyeceğini düşünen arkadaşlarımızın hayatına dokunmak onların farklı kültürlerini tanıtmak amacıyla tursab belgeli otobüslerle yapılan Avrupa turunun adıdır. Başvurular avruparail.com üzerinden yapılır.

Yapılan organizasyon ve çalışma ekibi gönüllüdür. Kar amacı önceliği olmayan, Avrupa’ya otobüs ile yapılan en ucuz etkinliktir. Hayatınızda kendinize yapacağınız en güzel şeylerden biri olan   ” Yolda Olmak ” hissini size yaşatmaya çalışır. 2017 Yılının erken kayıtları başlamıştır. Sınırlı sayıda toplam 90 kişilik kontenjanımız bulunmaktadır.

 

 

• Yeni kontenjan açılmayacaktır. İstediğiniz tura katılabilirsiniz.

Neden Organize Edilmiştir ?

AvrupaRail; Bütün sosyal medya ağlarında görebileceğiniz,  Türkiye’ nin en büyük seyahat oluşumlarından InterRail Türkiye Gönüllülerinin oluşturduğu bir etkinliktir.  Yıllardır ısrarlı taleplere rağmen organize  edilmeyen AvrupaRail bu sene tekrar hayata geçmiştir. Kendi seyahat felsefemizi sizlere anlatmak ve seyahat kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktan başka bir amaca hizmet etmez.  Türkiye’ de yapılan yüzlerce Rail etkinliklerinden farkı bulunmamaktadır.

Etkinlik boyunca AvrupaRail 1, AvrupaRail 2, AvrupaRail 3 gibi etkinliklerimizin sonunda her kişi adına Tema’ ya ağaç bağışı yapılacaktır. Yine her katılımcı adına Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne farkındalık bağışında bulunulacaktır. Her katılımcı adına özel hediyeler olacaktır.

InterRail Türkiye Felsefesi Nedir Tıklayınız ? 

kapak

 

Gezi Süresi Kaç Gündür ve Konaklama Ne Kadar Olacaktır ? 

Gezi toplamda 21 gün sürecektir; yolculuğumuz son model, bize özel hazırlanmış otobüslerle yapılacaktır. 8 Gün konaklama yapılacaktır. Diğer günler yolda geçecektir.

Fiyata Neler Dahildir ? Ne Zaman Ödemeliyim ? 

Fiyatlarımıza 8 günlük konaklama, bütün ulaşım, dergi, harita, bileklik vb hediyeler ve ikramlar dahildir. € 888 toplam katılım bedelidir. Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. 250 € kapora kontenjan dolmadan herhangi bir gün ödeyebilirsiniz. Kalan ödemeyi 2 taksit halinde  ödeyebilirsiniz.

Otobüs Yolculuğu Yorucu Olacak Mıdır ?

En çok sorulan sorularımızdan biri de budur. Yorulmayacağınızı söylemek doğru olmaz. Yorulacaksınız, hem gezmekten hem de eğlenmekten. AvrupaRail; organize ettiğimiz 400 +. otobüs etkinliklerimizden biri.

Kendi seyahat  tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki ” Otobüslerimizde, kasıntı bir ortamla karşılaymayacaksınız.” Başka bir kültürde başka bir ülkede uyanmanın hazzını yaşayacağınız çok güzel dostluklar edineceksiniz. Sizi bir tur gibi gezdirmeyeceğiz.  Yaşadığımız gergin hayatı ve dönemi göz önüne aldığımızda, sizi o buhranlı dünyadan uzaklaştırıp huzurun ön planda olduğu, henüz kötüler tarafından ele geçirilmemiş bir dünyanın eşiğinde, daha özgür ve güzeli yaşamak için orada olacağız.

Hangi Ülkelere Gezeceğiz

Bir ülkenin başkentlerini ve bilinir yerleriyle birlikte, bir ülkenin kültürünü, doğasını ve yerel oluşumlarını da göstermeyi hayal ediyoruz. 12 Ülke 19 Şehire yolculuk yapacağız;  Sofya Belgrad, Budapeşte, Viyana, Hallstatt, Prag, Amsterdam, Giethoorn, Brugge Paris, Barcelona, Cote d’Azur, Venedik, Milano, Cinque Terre, Floransa, Pisa, Roma, Matka, Selanik


prag-2

Otellerin Hijyen Durumu Nasıl Olacaktır ?

Yıllarca tecrübe ettiğiğimiz güzel ve temiz otellerde konaklama yapılacaktır. Bu konuda kendimize çok güveniyoruz. 2 – 3 veya max. 4 Kişilik oda seçeneklerimiz bulunmaktadır.  Hijyene özen gösteren, wifi ve kahvaltı öncelikli hosteller olacaktır.

6322308


Vizemiz Kaç Gün Olacaktır ? Katılım Şartları Nelerdir ?

Konsolosluğun vereceği tarih genelde bilinmemekle birlikte 20 gün ile 6 ay arasında değişmektedir.

Turumuza katılmak için pasaportunuzun ve vizenizin olması yeterlidir. Tura katılma şartlarımız da 18- 32 yaş aralığımız bulunmaktadır. Pasaportunuz en geç 4 gün içinde size ulaşacaktır.

Vize işlemlerinde her konuda size yardımcı olacağız. Gönüllü ekibimiz ücretsiz vize danışmanlığı ve takibi yapacaktır. Evrakların talep edilmesi ve konsolosluğa gönderilmesinden sonra konsolosluğun belirlediği tarihte vize görüşmesi için İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi size yakın şehirde bulunmanız gerekmektedir.

Gönüllü Ekibimiz Tarafından Bu Şehirde Ücretsiz Konaklama Sağlanacaktır )

Vize işlemlerinin işleyişi nasıl ? 

Vize işlemleri  kaparo ücreti ödendikten sonra  sizleri  katılımcıların olduğu
bir iletişim ağına  dahil ediyoruz. Gönüllü ekibimiz bu ağ içerisinde  ” vize için
gereken evrakları
”  liste halinde sizlere ulaştırıyor ve takibini sağlıyor. Vize işlemlerine 1 ay kala başvurumuzu gerçekleştiriyoruz.

Küçük bir ihtimal dahi olsa Konsolosluk kuralları gereği, gerek gördüğü taktirde  başvuran kişinin evraklarını birebir  elden almak isteyebilir. Bizim tarafımızdan yapılan Vize danışmanlığından ve yardımdan ücret alınmayacaktır.  € 140 olan zorunlu vize harcı ödemeleriyle  birlikte anlaşmalı olduğumuz vize şirketi tarafından talep edilmektedir.

Geziye Yeme İçme Dahil Midir ?

Gezilerimize yeme içme ücrete dahil değildir. Barcelona’ da da size anne pilavı, sarma, dolma yedirmek isterdik ama Tapas yemeyi tercih edeceğinizi biliyoruz. Sürpriz ikramlarımız olacaktır. Otobüsümüzde su, çay, kahve, kurabiye vb temel ihtiyaçlar ve ikramlar olacaktır.

Ortalama Harcamalar Ne Kadar Olmaktadır ?

Kişisel harcamalar değişmektedir. Tavsiye ettiğimiz min tutar € 200 max tutar  € 600 ′ dur.

Ön Ödeme Yapıldıktan Sonra İptal Ediliyor Mu ?

Kapora ücreti ödendikten sonra sizin adınıza yapılan otel ve diğer rezervasyonların ödemeleri yapılacağı için kapora iadesi yapılmayacaktır. Yerinizi başkasına devredebilir, satabilirsiniz.

Yolculuk İçin Yanımıza Neler Almalıyız ? 

Ön ödeme yaptıktan sonra AvrupaRail sayfasından sizlere özel bilgilendirme yapılacaktır.

Yanımıza Harita Almamız Gerekiyor Mu ?

Her lokasyonu, ülkeyi tanıtan tanıtım yazısı dergi ve haritalar otobüsümüzde hediye edilecektir .

UCUZ MU PAHALI MI ?

Birçok arkadaşımızın maddi bakımdan zorlanmadan katılmasını amaçlıyoruz. Tur boyunca hem maddi konularda hem de manevi konularda size bir tur şirketi gibi değil arkadaşınız gibi davranacağımızı bilmenizi isteriz. Yıllardır dünyayı gezen bir gezgin kadroyla yolculuk yapacağınızı unutmayın. Yol boyunca size nerede ne yenir ? Nerede ucuz hediyelik eşyalar bulunur ? gibi başka yerde bulamayacağınız ucuz trickleri vereceğiz.

Son Kez Bilmek İsteyebileceklerimiz Neler ?

Güvenilirlik bakımından bütün yasal hakları elinde olan acentamız vasıtasıyla yolculuga
başlıyoruz. Ödediğiniz  ücreti ve yasal haklarımızı karşılıklı güvene almak için, size okutarak birlikte imzaladığımız sözleşmeyi kabul ettiğiniz taktirde, bu sözleşmenin örneğini kaşe ve imzalı halini adresinize gönderiyoruz.
Turumuz başlamadan önce yolculuk yapacağınız arkadaşlarımızla turdan 1 gün önce  İstanbul Etiler AkMerkez’ de tanışma yemeği ve bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.

Neden AvrupaRail ?

Çoğu tur organizasyonlarında klasik nedenler sıralanmıştır.  Bizler de klasik nedenlerden farklı şeyler yazmayacağız.

Bunların dışında; Dünyayı gezmiş  bir ekip tarafından organize edilmiş bir etkinliktir. Dünya vatandaşlığı önceliğinde uslüp, iletişim ve eğlenceye önem verilmektedir.


Not:

Otobüs içinde yapacağız yarışmalardan sonra kazanan arkadaşlarımıza tshirt, buff, çanta gibi hediyeler verilecektir. 

 

• Bizimle gelin ya da gelmeyin seyahat hayatınızda gözü kapalı kendinize  verebileceğiniz en özel huzurdur. Başka insanların hayatınıza katacağı güzelliklerin karşılığı yokturdur. Her ne şekilde olursa olun, kararsız kalmanıza ve hevesinizin kırılmasına izin vermeyin, gezin.

Yol açık, Yola Çık

Sevgiler

InterRail Türkiye

 

Başvuru İçin Tıklayınız

tursab_logo_14642_5409284_15285_5395186

 

spot_img

ilgili makaleler

14 YORUMLAR

  1. Merhaba, biz 3 kardeş olarak tura katılmak istiyoruz ancak yaş sınırı olduğunu gördük.Yaşlarımız; 26,28 ,37. Bu konuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bir kişi için esneme şansı var mıdır ?

  2. Merhaba ağırlıklı yaş ortalaması nedir acaba? Biz 26 ve 27 yaşında iki genç hanım kız olarak düşünüyoruz:)) ancak yaş ortalaması en çok merak ettiğimiz. Yanıt verirseniz çok seviniriz.
    Saygı ve Sevgilerimizle

  3. Bu turlarla ilgili fotoğrafları nereden ulaşabiliriz acaba bilgi sahibi olmak için

  4. Merhabalar, 21 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri için ne zaman başvurular başlayacak ve yine siteden mi takip edeceğim öğrenebilir miyim? Teşekkürler

  5. Acaba kontenjan kaldi mi ben arkadasimla gelicemde vize islemleri falan yetisir mi?cok istiyoruz gelmeyii

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlı Kalın

354,865BeğenenlerBeğen
349,950TakipçilerTakip Et
5,296TakipçilerTakip Et
23,385TakipçilerTakip Et
10,700AboneAbone Ol
- Gezgin Fest -spot_img

en son makaleler

Etkinliklerden Haberdar Ol

Interrail Türkiye nin gerçekleştirdiği tüm etkinlik ve aktivitelerden haberder ol

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.