Bir Hukukcunun yol hikayesi

0
973

Bu da benim hikayem (Norveç)
?Hukuk Fakültesinde 10 dersimin, çift anadal ve yandalla birlikle toplam 15 dersimin olduğu bir dönemde üstelik mezun olma derdi taşıdığım; sınavlar yüzünden hayattan bezdiğim sıralarda şans eseri Anıl’ın teklifini gördüm. Geçen yıl çok efektif gezdiği Norveç’e bu sefer gelmek isteyen arkadaşlarıyla gitmek istiyordu. İşte o ruh haliyle hiç düşünmeden Norveç’e gitmeye karar verdim. Tek yön biletimi, ne şans ki, Oslo’ya 40 liraya aldım, hızlıca tüm hazırlıklarımı yaptım ve mezun olup hayatımın en güzel gezilerinden birine doğru yola çıktım.

Beraber yorulup beraber dinlendiğimiz, beraber acıkıp aynı yemeği paylaştığımız, her saniyesi güzel geçen bir gezi oldu. Bir anlık olsun sıkılmadığımız, türlü maceralara yelken açtığımız gezide kilometrelerce yolu otostopla aldık, bir sürü insanla tanıştık, sohbet ettik; kimi zaman olağanüstü bir yerdeki tren istasyonunda tek başımıza uyuduk, kimi zaman terk edilmiş bir ev bulup haneye tecavüz edip orada kaldık. (Evet, bunu yaptık!) Kimi zaman gecenin bir yarısı eve hırsız girdi, uyanıp hırsızlarla sohbet edip, onları uğurlayıp uyumaya devam ettik.

Yollarda ıslandık, dağlara çıktık, muhteşem fiyortlar önünde kamp kurduk, ateş başında unutulmayacak güzellikte vakit geçirdik.

İyi bir gezgin olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Anıl’la tanışmak ve tecrübelerinden faydalanmak benim için çok değerliydi. Cennet Norveç’te biriktirdiğim anılar ve göz doyumu bir yana, böyle bir dosta sahip olmak ve onunla vakit geçirmek paha biçilmezdi.

12 günlük Norveç macerasının sonuna gelsek de ikimiz de buraya bir kez daha tereddüt bile etmeden geleceğimizin farkındayız.

Norveç’e şimdilik veda etsek de gezmeye devam ediyoruz. Anıl haritanın sağından, ben soldan; ayrı ayrı devam edeceğiz.

Bir Hukukcunun yol hikayesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here