Bir Hukukcunun yol hikayesi

Bir Hukukcunun yol hikayesi

Bu da benim hikayem (Norveç)
?Hukuk Fakültesinde 10 dersimin, çift anadal ve yandalla birlikle toplam 15 dersimin olduğu bir dönemde üstelik mezun olma derdi taşıdığım; sınavlar yüzünden hayattan bezdiğim sıralarda şans eseri Anıl’ın teklifini gördüm. Geçen yıl çok efektif gezdiği Norveç’e bu sefer gelmek isteyen arkadaşlarıyla gitmek istiyordu. İşte o ruh haliyle hiç düşünmeden Norveç’e gitmeye karar verdim. Tek yön biletimi, ne şans ki, Oslo’ya 40 liraya aldım, hızlıca tüm hazırlıklarımı yaptım ve mezun olup hayatımın en güzel gezilerinden birine doğru yola çıktım.

Beraber yorulup beraber dinlendiğimiz, beraber acıkıp aynı yemeği paylaştığımız, her saniyesi güzel geçen bir gezi oldu. Bir anlık olsun sıkılmadığımız, türlü maceralara yelken açtığımız gezide kilometrelerce yolu otostopla aldık, bir sürü insanla tanıştık, sohbet ettik; kimi zaman olağanüstü bir yerdeki tren istasyonunda tek başımıza uyuduk, kimi zaman terk edilmiş bir ev bulup haneye tecavüz edip orada kaldık. (Evet, bunu yaptık!) Kimi zaman gecenin bir yarısı eve hırsız girdi, uyanıp hırsızlarla sohbet edip, onları uğurlayıp uyumaya devam ettik.

Yollarda ıslandık, dağlara çıktık, muhteşem fiyortlar önünde kamp kurduk, ateş başında unutulmayacak güzellikte vakit geçirdik.

İyi bir gezgin olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Anıl’la tanışmak ve tecrübelerinden faydalanmak benim için çok değerliydi. Cennet Norveç’te biriktirdiğim anılar ve göz doyumu bir yana, böyle bir dosta sahip olmak ve onunla vakit geçirmek paha biçilmezdi.

12 günlük Norveç macerasının sonuna gelsek de ikimiz de buraya bir kez daha tereddüt bile etmeden geleceğimizin farkındayız.

Norveç’e şimdilik veda etsek de gezmeye devam ediyoruz. Anıl haritanın sağından, ben soldan; ayrı ayrı devam edeceğiz.

Bir Hukukcunun yol hikayesi

Comments

comments

Previous Reine ! 
Next InterRail Turkiye Sziget Festivaline Yolluyor  | Yarışma 

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Öğrenciyiz gezemem diyordum ama öyle değilmiş

Paylasmak istedim! Yapmak isteyip yapamayan burdaki postlari okuyup ici gidenler icin. Cunku benim gidiyordu. Ogrenciyiz haliyle fazla paramiz olmuyor. Hayallerimizi yapmayi nekadar istesekte arzulasakta sans herzaman yanimizda gitmiyor. Bi kac

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Bu Sene Kesin Yapıyoruz. Tavsiyeler

Grup üyelerimizden Yiğit Kurt son seyahatinden sonra bazı tavsiyelerde bulunuyor. Şimdi sazı Tuluk Tuluk Yiğit‘ e bırakıyoruz. Interrail  Severler yavaş yavaş finaller geliyor son sınavlara giriyorsunuz, tüm kış biriken kumbaralar