spot_img
25.7 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 1, 2022
spot_img

Otostopçu’nun En Çok Duyduğu 10 Söz

  Türkiye’de otostop her geçen gün kültürleşmeye daha yatkın bir hal alıyor. Türk insanı yardımsever misafirperver olduğu kadar yolda olanı da yolda bırakmaz  otostop çekenlerin de iyi bildiği bir konu vardır ki o da otostopun keyifli olduğu kadar otostopta kurduğumuz dostluklarda kurulan diyaloglardır. Araçlarda yapılan 10 milli geyiğimizi şu şekilde sıraladık;

10-  KORKMUYOR MUSUNUZ?

Genelde otostopta bizleri aracına alan sevgili şoförlerimizin en merak ettiği konudur bu. Evden uzakta bir başınıza ne yer ne içersiniz? Korkmuyor musunuz? Helal valla ben olsam yapamazdım..

  Genelde otostopta bizleri aracına alan sevgili şoförlerimizin en merak ettiği konudur bu. Evden uzakta bir başınıza ne yer ne içersiniz? Korkmuyor musunuz? Helal valla ben olsam yapamazdım.. 

9- NEREDEN TANIŞIYORSUNUZ?

  Genelde gurup olarak otostop çekenlerin bolca duyduğu cümledir “Nereden tanışıyorsunuz?” Türkiye’nin her yerinden yolda işte okulda tanışan insanların beraber yollara çıkması gerçekten merak konusu oluyor şoförler tarafından.

8- BUGÜN HAYATTA VARAMAZSINIZ

tumblr_m50przb1td1rx4kgro1_500

  Her ne kadar inandıramasak da çoğu şoförü, otostop hızlı bir ulaşım şeklidir. Ortalama bekleme süresine göre otobüs firmalarından daha hızlı seyahat eden otostopçuların bolca duyduğu cümle şevkinizi kırmasın.. Her zaman varabilirsiniz!

7- AİLENİZ BİRŞEY DEMİYOR MU?

bizim-aile

  Ya kaçırırlarsa sizi? Yamyamlar yerse? Bizleri güldüren ancak şoförlerin merakını da en çok celbeden sorumuz ailelerimizin bakış açısı. Zira çoğu şoför “Ben izin vermezdim cx cx” demekten kendini alakoyamıyor.

6- KİMSE ALMAZSA NE YAPIYORSUNUZ?

shiver__vanishing_hitchhiker_by_nevardaed-d5t5489

  Bir başımıza yola çıkmış doğaya kendimizi atmış çoğu şeyi göze almış biz kampçılara yolteperlere sıkça gelen sorudur. Kimimiz çadırda kimimiz otogarlarda sabahlasak da güzel insanımız hiç yolda bırakmıyor tabi.

5- ÖĞRENCİ MİSİNİZ?

business class for kids

  Bir çoğumuz şahit olduğu konudur. Öğrenci olmasak almayacağını söyleyen şoförlerimiz her ne kadar çok olsa da “ben yolda birini gördümmü alırım düşünmeden” diyen insanımız da bizleri yolda bırakmaz.

4- BURANIN İNSANI SİZİ ALMAZ

Every-time-I-see-a-hitchhiker_o_92785

  Yine iyi denk geldiniz ben almasaydım sizi kimse almazdı burda. Buranın insanı biraz öyle alışık değildir böyle şeylere. Ne çok duyar bir otostopçu bu sözleri. Oysa en çok alan da o yörenin insanıdır. Yurdumun insanı vaz geçmez bu cümleden.

3- HAYAT SİZE GÜZEL VALLA

Man spreads arms wide across mountain lake

  Hikayelerini bir bir sıralayınca bir otostopçu, iç çeker hiç durmadan aracına alan şoför. Kimi ekmek parası derdinde kimi aile geçindirme derdinde olan yurdum insanı görünce otostopçuyu vaz geçemez bu cümleden. Hayat gerçekten otostopçuya güzel.

2- ŞİMDİ BEN SİZİN GİBİ GENÇ OLUCAKTIM Kİ

5496b504cb03e4c06de3e81e

  Sadece ev geçindirme derdinde değildir aracına alan binbir türlü güzel insan. Yaşı geçen şoförlerimizin çoğu ortalama yaşı genç sayılan otostopçu nüfusuna imrenir. Kendini alıkoyamaz bu sözü söylemekten.

1- BEN ALMASAM SİZİ KİMSE ALMAZDI

tumblr_mijqqzvrs31s2x3z6o3_500

  Finalde şüphesiz en çok duyduğumuz söz otostopta bizi alan kim bilir kaçıncı abimizin/ablamızın bıkmadan söylediği o söz! Bir otostopçunun duymazsa duymazı haline gelmiş otostopçunun gerçek bir otostop çektiğini hissettiren korktuğumuz cümle..

 

Said Safa Bekçi

KADIN BAŞINA INTERRAİL

spot_img

ilgili makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlı Kalın

354,865BeğenenlerBeğen
350,942TakipçilerTakip Et
5,296TakipçilerTakip Et
23,395TakipçilerTakip Et
10,600AboneAbone Ol
- Gezgin Fest -spot_img

en son makaleler

Etkinliklerden Haberdar Ol

Interrail Türkiye nin gerçekleştirdiği tüm etkinlik ve aktivitelerden haberder ol

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.