Bir Sırtçantalı’dan Bangkok – Tayland Tavsiyeleri

0
1236

Bangkok / Thailand hakkında naçizane tavsiyeler;
-Ulaşımı kampanyadan THY ile gidiş dönüş 1250 tl ye hallettim.

-Şehir içinde kesinlikle tuktuk lara binmeyin. Turistik gezi haline gelmiş.Normal klimalı son model taksiler bile neredeyse yarı fiyatı kadar ucuz.

-Sokaklarda palm yağıyla yapılan yemekler midenizi bulandırabilir.Ağır bir kokusu var. Izgara şeklinde yapılan bazı balıklar lezzetli.

-Tom Yum çorbasını kesinlikle deneyin (Karidesli tavsiyemdir)

– Çok güzel (vamp) bir kadın görürseniz biliniz ki o bir ladyboy .Ayak ve ellerine bakarak anlayabilirsiniz.Dünyanın en güzel kadınları taylandın erkekleridir diye atasözleri bile varmış.

-Tedbir amaçlı pasaportunuzun kopyasıyla gezin.Özellikle geceleri

-Khao San Road sokağına gidin. Herkes kendi halinde kendi derdinde. Eğlence hayatı gayet keyifli. İçki ve Yemek çok ucuz (Ülke genelinde de böyle ) . Tezgahlarda satılan böcüklerin tadına kesinlikle bakın. Buraya kadar gelmişsiniz denemeden dönmek olmaz Tadı kızartılmış tuzlu bir cips gibi. Korkulcak bişi yok..


-Yatan Budhaya (Wat Pho ) mutlaka gidin. Şehri çevreleyen halka şeklinde bir nehir var ve nehir dolmuşlarıyla ulaşabiliyorsunuz. Zaten gezilcek yerler genelde bu nehrin çevresinde olduğu için bu nehri bir tur dönerseniz gayet güzel bir gezi çıkarmış olucaksınız.

-Konaklama için her bütçeye uygun seçenek var. Siz yinede her ara sokağa girmeyin.

-Hangover filmindeki otelin sky bar ında soğuk bir bira keyfi yapmak isterseniz bedeli 20 tl gibi bir rakama denk geliyor. Kesinlikle yapın manzarası efsane.

-Gelelim Şalvar meselesine =) Bahsettiğim nehrin kenarında kalan Asiatique adlı bir modern pazar alanı var. Buradan bu şalvarları 20tl gibi bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. Envai çeşit alışveriş dükkanı var ve alacak çok şey var..(Giden varsa iki tane daha alsın bana 😀 )

-Trafik konusu var ki İstanbulu mumla arıyorsunuz. Malesef çözümü yok .Metro kullanın bol bol. Metrolarda telefon çekiyor bu arada.

-Hava kışın bile ciddi sıcak ve nemli.Bunları bilerek valiz hazırlayın.

-İnsanların evlerinde mutfak yok.Sosyal yaşama çok değer veriliyor ve herkes yemeğini sokaktaki seyyarlardan hallediyor. Sokakta hayat var !

-Genel olarak herşey ucuz. En pahalı olan şey uçak bileti onu da kampanyadan kovalarsanız çok ucuza bambaşka bir kültürü yaşayarak öğrenebilirsiniz.

-Bol Bol tropik meyve yiyin. Bidaha bulamazsiniz bu tazeligi ve lezzeti.

-İngilizce bilme orani cok yuksek. İnsanlar cok tatli ve yardim sever.

Kendimi en tenha sokakta bile tedirgin hissetmedim

(Vize Yok )

Teşekkürler Servan Turhan


Seyahat İnsanı Nasıl Hissettirir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here