InterRail Türkiye Manifestosu

InterRail Türkiye Manifestosu

InterRail Turkiye Kimdir ?

yüzlerce fotograf paylasiyoruz. Biz bu grubu anlamadik, siz ne ayaksiniz diyenler olabilir.

2013 yilinda kurulan bir işsizler topluluguyuz. Kültüründe seyahat etmek olan ama bi turlu yurtdışına gidemeyecegini dusunen insanlara ” Tabii ki sen de gidebilirsin, biz parasi olan, zengin olan insanlar degiliz ” demeye calisiyoruz. Facebook grubu üzerinden tanışan, organize olan bir topluluğuz. Heves kırmadan, hayallerine ortak olmak için size gönüllü danışmanlık ortamı sağlar.

Kimisi orda tanisip yola cikar, kimisi hic tanimadigi insani evine misafir eder, kimisi bir köşede sosyal yardımda, farkındalıkta bulunur. Bir dili ve Türkiye’ de ötekileştirmemek üzerine yaklaşımı vardır.

Bizi her yerde görebilirsiniz, aniden 100 kisi Kars trenini kapatmış çay içmeye Kars’a gidebiliriz. Ya da Mahmut Tuncer’ de halay çekerken, Esra Erol’da talipli beklerken görebilirsiniz. Şaka yapmıyoruz, biz eğlenmeyi seviyoruz ve buralarda da eğlendik. Hiç tanımadığımız bir insanın düğününe otostopla giderken de bizi görebilirsiniz. Ya da #HakkariRail ile Kuzey Irak sınırında bir köy okulunda çocuklara sarılırken de.

İnsan seven, hayvana şefkat gösteren, love wins hoşgörüsüne sarılan, open mind olmak için hayatına insanların dokunmasına izin veren bir topluluğuz. Bir festivalde son sarhoş olan da, darbeye hayır diyen de, camiiye ayakkabılarıyla girenler de biz olabiliriz. Herkesle iyi geçinmek yerine doğruyla sevişmek tercihimizdir. Keyfiniz bozuk olur, keyfinizi yerinize getirmek için 200 kişi toplanıp sana çiğköfte de yapabiliriz, lahmacun da ısmarlayabiliriz. Babanız gezmeniz için izin vermez, türlü şebekliklerle o izni de alabiliriz. Biz zararsız, birbirini seven, çocuğumuz gibi büyüttüğümüz grubumuza zarar gelmesin isteyen güzel bir aileyiz. Bize sallayan da olabilir çok seven de. Ötekileştirmez. Herkesi, önce severiz.

Bizi anlamakta biraz zorlanıyor olabilirsiniz, şu sayfada paylaşılan hikayeler fotoğraflar grubumuzda gezen insanların bizimle paylaştıklarıdır. İlk otostopunuza, ilk çadır kurmanıza, ilk kampınıza şahit olmak bir babanın çocuğunun ilk yürüyüşüne şahit olması kadar kutsaldır bizim ailemizde. Mavi severiz, deniz severiz, hayyam severiz, bayrağı severiz, pablo neruda severiz, mahmut tuncer reisimizdir ama kübalı, kamboçyalı, sri lankalı, praglı ayırt etmeksizin de severiz.  İlkelerine bağlı kalmaz, hoşgörü ve esneklik severiz.
Dünya vatandaşlığı yolunda no beat herşey kabulümüzdür. Mizah büyüğümüzdür, saygı duyarız.Sevgi ihtiyaçtır, Sizi Severiz.

InterRail Turkiye

Comments

comments

Previous Bir Marakeş Tarifi
Next Adres Sorduğun Alman Polisle Kankalık ?

You might also like

Haberler 0 Comments

Van’da Olduğuna Şaşıracağınız, Kımız İçebileceğiniz Köy

Van’da Bulunan Kırgız Türklerinin Köyünden Haberiniz Var Mı ? 1982 yılında Türkiye’ye getirilen Pamir Kırgızlarının yaşadığı Ulupamir köyünde 5000’den fazla Kırgız Türk’ü yaşamaktadır. Her yıl haziran ayında Kırgızlar, Ulupamir Kültür

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Neden Kopenhag Gezilmeli 

Neden Mi COPENHAGEN ?  Öncelikle şehre ilk vardığınız andan itibaren bir Türk insanına garip gelecek derecede bir huzurun varlığını iliklerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. Etrafınızda adeta kalemle çizilmiş gibi duran ,