InterRail Türkiye Manifestosu
19 Ağustos 2016 10102 Views

InterRail Türkiye Manifestosu

InterRail Turkiye Kimdir ?

yüzlerce fotograf paylasiyoruz. Biz bu grubu anlamadik, siz ne ayaksiniz diyenler olabilir.

2013 yilinda kurulan bir işsizler topluluguyuz. Kültüründe seyahat etmek olan ama bi turlu yurtdışına gidemeyecegini dusunen insanlara ” Tabii ki sen de gidebilirsin, biz parasi olan, zengin olan insanlar degiliz ” demeye calisiyoruz. Facebook grubu üzerinden tanışan, organize olan bir topluluğuz. Heves kırmadan, hayallerine ortak olmak için size gönüllü danışmanlık ortamı sağlar.

Kimisi orda tanisip yola cikar, kimisi hic tanimadigi insani evine misafir eder, kimisi bir köşede sosyal yardımda, farkındalıkta bulunur. Bir dili ve Türkiye’ de ötekileştirmemek üzerine yaklaşımı vardır.

Bizi her yerde görebilirsiniz, aniden 100 kisi Kars trenini kapatmış çay içmeye Kars’a gidebiliriz. Ya da Mahmut Tuncer’ de halay çekerken, Esra Erol’da talipli beklerken görebilirsiniz. Şaka yapmıyoruz, biz eğlenmeyi seviyoruz ve buralarda da eğlendik. Hiç tanımadığımız bir insanın düğününe otostopla giderken de bizi görebilirsiniz. Ya da #HakkariRail ile Kuzey Irak sınırında bir köy okulunda çocuklara sarılırken de.

İnsan seven, hayvana şefkat gösteren, love wins hoşgörüsüne sarılan, open mind olmak için hayatına insanların dokunmasına izin veren bir topluluğuz. Bir festivalde son sarhoş olan da, darbeye hayır diyen de, camiiye ayakkabılarıyla girenler de biz olabiliriz. Herkesle iyi geçinmek yerine doğruyla sevişmek tercihimizdir. Keyfiniz bozuk olur, keyfinizi yerinize getirmek için 200 kişi toplanıp sana çiğköfte de yapabiliriz, lahmacun da ısmarlayabiliriz. Babanız gezmeniz için izin vermez, türlü şebekliklerle o izni de alabiliriz. Biz zararsız, birbirini seven, çocuğumuz gibi büyüttüğümüz grubumuza zarar gelmesin isteyen güzel bir aileyiz. Bize sallayan da olabilir çok seven de. Ötekileştirmez. Herkesi, önce severiz.

Bizi anlamakta biraz zorlanıyor olabilirsiniz, şu sayfada paylaşılan hikayeler fotoğraflar grubumuzda gezen insanların bizimle paylaştıklarıdır. İlk otostopunuza, ilk çadır kurmanıza, ilk kampınıza şahit olmak bir babanın çocuğunun ilk yürüyüşüne şahit olması kadar kutsaldır bizim ailemizde. Mavi severiz, deniz severiz, hayyam severiz, bayrağı severiz, pablo neruda severiz, mahmut tuncer reisimizdir ama kübalı, kamboçyalı, sri lankalı, praglı ayırt etmeksizin de severiz.  İlkelerine bağlı kalmaz, hoşgörü ve esneklik severiz.
Dünya vatandaşlığı yolunda no beat herşey kabulümüzdür. Mizah büyüğümüzdür, saygı duyarız.Sevgi ihtiyaçtır, Sizi Severiz.

InterRail Turkiye

Comments

comments

Previous Bir Marakeş Tarifi
Next Adres Sorduğun Alman Polisle Kankalık ?

You might also like

Roma Ispanyol Merdivenlerinde Yeme İçme Yasaklandı

1953 yapımı “Roma Tatili” filmine özenip İspanyol Merdivenleri’nde Audrey Hepburn gibi dondurma yemek isteyenler kötü bir sürprizle karşılaşabilir. İtalya’nın başkentine gelen turistlerin favori mekanlarından İspanyol Merdivenleri, yaklaşık 1 yıl süren

Mayıs ayında Interrail Turkiye’ de hangi diyarları gezdik?

Ayların cuma akşamüzerisi, kutsalımız..Mayıs ayının gezgin bülteninden herkese selamlar.Yeri gelmişken bir de Orta Asyalardan fıtı fıtı tee buralara gelen Atalarımızın gezgin ruhuna selam olsun ! Biz bu ay yine leyleği havada

Raydan Çıkanlar 1Comments

Norveç En Ucuz Nasıl Gezilir ?

Norveç’e ucuz’a nasıl gidilir ? Pegasus’un belli aylarda Oslo’ya çok ucuz uçuşları olabiliyor.. ve her ayın ilk haftası genelliklşe ve belirli özel günlerde %30’a varan indirimleri oluyor: İstanbul-Oslo uçuşlarını kontrol