Büyücüsü  Yılan Terbiyecisi  Falcısı Hikayecisi Cepcisi İle Bir Fas

Büyücüsü Yılan Terbiyecisi Falcısı Hikayecisi Cepcisi İle Bir Fas

14657315_10154610121799049_7172428930073340165_n

Büyücüsü , Yılan Terbiyecisi , Falcısı , Hikayecisi , Cepcisi , Yan Kesicisi , Müzisyeni Ne Ararsan Var Marrakech Jemaa El-Fna Meydanında.

Saatlerce Bıkmadan Dolaşabilirsiniz Her Yerde Bir Eğlence Karmaşa. Sanırım Yaşadığım En İyi Seyahat Tecrübesi Fas. Yarın Sabah 07:00’de 3 Günlük Sahra Çölü Serüvenine Gidiyoruz. Buraya Gelmeden Hırsızlık Konusunda Çok Uyarıldık Fakat Bugün 4. Günümüz Gece Saatlerinde Bile Başımıza Kötü Bir Olay Gelmedi. Hırsızlık Yaşayan Birilerinide Görmedik Ama Yinede Dikkatli Olmakta Fayda Var.

Şehir Genel Olarak Çok Temiz Değil Titiz Arkadaşların Yanlarında Islak Mendil Dolaştırmasında Fayda Var. Şehirler Arası Ulaşım İçin Çok Fahiş Fiyatlar Çekebilirler Çok Sıkı Pazarlık Yapın Örneğin Tanca-Kazablanka (4 Saat ) İçin 80€ İle Kapı Açıp 7€ İle Pazarlığı Bitirdik. Çok Sayıda Uyuşturucu Satıcısı Var Yanlışlıkla Bile Olsa Muhabbet Etmeyiniz Uzun Bir Süre Peşinizden Gelirler Zararsızlardır.

Marakeşh Jemaa El-Fa Meydanında Sağınızı Solunuzu Kontrol Edin Aksi Halde Bir Maymun Veya Yılanla Arkadaş Olabilirsiniz 🙂 Fotoğraf Çekerken Dikkatli Olun Para İstiyorlar Ve En Önemli Kural Pazarlık Yapın 4/1 Fiyatlarına Alabilmek Mümkün Herşeyi. Taksi ye Binerseniz Mutlaka Taksimetre Açtırın. Hat Olarakta Ben Meditel aldım 1Gb İnternet var 15Dirhem Daha iyileride olabilir.

Çöl Turu İçin Bugün 2 Saate Yakın Dolaştık Hemen Hemen Aynı Rotalar Aynı Hizmetler 3 Gün / 2 Gece ( 1 Gece otel – 1 Gece Çölde Çadır ) Konaklamalı Tura 55€ Verdik. 90€ dan kapı açıyorlar 50€ ye alabilmekte mümkün fakat çok uğraşmadık.

Daha 5-6 gün buralardayız dönünce uzun bir açıklama şeklinde bilgilendirme yapacağız. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Keyifli Yollar

Sedat Yıldız 

Comments

comments

Previous InterRail Türkiye Tedx Istanbul'da
Next Bir Şehir Bu Kadar Güzel Olmamalı | Prag

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Seyahat Anıları 0 Comments

“Eğer Cesaretiniz Yoksa Yarım Kalır Bütün Hayaller”

  Şehirlerde ölüyorsunuz, evinizden çıkın ve doğanın tadını çıkarın ?⛺️? Bir kamp düşünün; Şehirler ve köylerden kilometrelerce uzakta, dağın başında. Hiçbir yerleşim yok, insan yok. Telefon çekmiyor, elektrik yok. Hatta

Raydan Çıkanlar 1Comments

Mogolistan’da Atatürk İlkokulunda Okumak

MOĞOLİSTAN’da bir ATATÜRK İLKOKULU Evet yanlış duymadınız, aynı bizdeki Alman Amerikan Fransız okulları gibi burada başkent Ulanbatur’da Moğol ilkokul öğrencileri için Atatürk’ün aynı bizim küçüklüğümüzde bize öğretildiği gibi eğitim veren