Büyücüsü  Yılan Terbiyecisi  Falcısı Hikayecisi Cepcisi İle Bir Fas

Büyücüsü Yılan Terbiyecisi Falcısı Hikayecisi Cepcisi İle Bir Fas

14657315_10154610121799049_7172428930073340165_n

Büyücüsü , Yılan Terbiyecisi , Falcısı , Hikayecisi , Cepcisi , Yan Kesicisi , Müzisyeni Ne Ararsan Var Marrakech Jemaa El-Fna Meydanında.

Saatlerce Bıkmadan Dolaşabilirsiniz Her Yerde Bir Eğlence Karmaşa. Sanırım Yaşadığım En İyi Seyahat Tecrübesi Fas. Yarın Sabah 07:00’de 3 Günlük Sahra Çölü Serüvenine Gidiyoruz. Buraya Gelmeden Hırsızlık Konusunda Çok Uyarıldık Fakat Bugün 4. Günümüz Gece Saatlerinde Bile Başımıza Kötü Bir Olay Gelmedi. Hırsızlık Yaşayan Birilerinide Görmedik Ama Yinede Dikkatli Olmakta Fayda Var.

Şehir Genel Olarak Çok Temiz Değil Titiz Arkadaşların Yanlarında Islak Mendil Dolaştırmasında Fayda Var. Şehirler Arası Ulaşım İçin Çok Fahiş Fiyatlar Çekebilirler Çok Sıkı Pazarlık Yapın Örneğin Tanca-Kazablanka (4 Saat ) İçin 80€ İle Kapı Açıp 7€ İle Pazarlığı Bitirdik. Çok Sayıda Uyuşturucu Satıcısı Var Yanlışlıkla Bile Olsa Muhabbet Etmeyiniz Uzun Bir Süre Peşinizden Gelirler Zararsızlardır.

Marakeşh Jemaa El-Fa Meydanında Sağınızı Solunuzu Kontrol Edin Aksi Halde Bir Maymun Veya Yılanla Arkadaş Olabilirsiniz 🙂 Fotoğraf Çekerken Dikkatli Olun Para İstiyorlar Ve En Önemli Kural Pazarlık Yapın 4/1 Fiyatlarına Alabilmek Mümkün Herşeyi. Taksi ye Binerseniz Mutlaka Taksimetre Açtırın. Hat Olarakta Ben Meditel aldım 1Gb İnternet var 15Dirhem Daha iyileride olabilir.

Çöl Turu İçin Bugün 2 Saate Yakın Dolaştık Hemen Hemen Aynı Rotalar Aynı Hizmetler 3 Gün / 2 Gece ( 1 Gece otel – 1 Gece Çölde Çadır ) Konaklamalı Tura 55€ Verdik. 90€ dan kapı açıyorlar 50€ ye alabilmekte mümkün fakat çok uğraşmadık.

Daha 5-6 gün buralardayız dönünce uzun bir açıklama şeklinde bilgilendirme yapacağız. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Keyifli Yollar

Sedat Yıldız 

Comments

comments

Previous InterRail Türkiye Tedx Istanbul'da
Next Bir Şehir Bu Kadar Güzel Olmamalı | Prag

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Seyahat Anıları 0 Comments

Çocukluk Hayalini Uzakdoğuda Gerçekleştiren Gül’ün Hikayesi

Güney Asya ( Tayland Malezya ) Herkese merhabalar. Kadın başına gitmek için Avrupa’da İspanya,İtalya,Hollanda gibi ülkeler varken neden 15 saat (aktarmalı) yolculukla  teee Tayland? Çünkü hayalimdi. Çok uzaktı. Benim için,

Seyahat Anıları 0 Comments

Yemen de Fas’lı Kibar ve Samimi Bir Seri Katil İle Yolculuk Yapmak

Etiyopya, Yeryüzü doktorları derneğinin etkinliği aracılığı ile gitmiş oldum. Sadece yol masrafı benden gitti. Güzel bir ülke ve bütün mahrumiyet bölgeleri insan severdir…Bizleri iyi lanse edecek gözlere ihtiyacımız var sanırım..Yemen

Seyahat Anıları 0 Comments

Yolların Bitmediği Bozkırın Damarlarını Oluşturan Nehirlerden Geliyorum

Cengiz Han’ın diyarından…Kaybolma hissi uyandıran ülke Mogolistan Yolların bitmediği, bozkırın damarlarını oluşturan nehirlerin ve derelin çok olduğu,at etinin ve sütünün farklı tatlar sunduğu,başınızı alıp giderken herşeyi gerçek anlamda geride bırakamadığınız