Çocukluk Hayalini Uzakdoğuda Gerçekleştiren Gül’ün Hikayesi

Çocukluk Hayalini Uzakdoğuda Gerçekleştiren Gül’ün Hikayesi

Güney Asya ( Tayland Malezya )


Herkese merhabalar.

Kadın başına gitmek için Avrupa’da İspanya,İtalya,Hollanda gibi ülkeler varken neden 15 saat (aktarmalı) yolculukla  teee Tayland?

Çünkü hayalimdi. Çok uzaktı. Benim için, hayallerim için uzağa ulaşmak imkansız gibi geliyordu ve ben imkansızı bir başıma başarmak istiyordum.
Başta ailem olmak üzere herkes orda, kedi köpek eti yendiğini, pislikten hasta olacağımı, seks turizminden başka birşey olmadığını vs. söyleyip durdu. Bunların olmadığını, yolun insanlara neler katabileceğini göstermek için kendimle kavgama yardımcı olmak için orada olmalıydım.

Olsun dedim ben, orda yaşamayacağım ki, orayı görüp gelicem. Benim çocukluk hayalim bu.
Her iki günde bir şehir değiştirmek,acaba bugün nerde kalsam diye ucuz otel aramak,4 saat uykuyla km’lerce tabanların patlayacak gibi oluncaya kadar yürümek her gördüğün değişik şey de şaşırmak ve tabi ki iyi ki gelmişim diye mutlu olmak 🙂image1

2 gün Malezya (Kuala Lumpur), 3 gün (Hat Yai),3 Gün
Phuket, 5 gün Bangkok.

Tayland’da köpek eti filan yenmiyor öncelikle onu söyleyeyim 🙂 evet yedikleri damağımıza pek hitap etmiyor ama dediğim gibi kalıcı değiliz ve onların kültürünü görmek amacımız hiçbir şey bulamıyorsanız sokakta 20 bahta( 2lira civarı) ananas papaya ve bi dünya tropikal meyve satılıyor onu yiyin.

Güvenli bi ülke ben Türkiye’den daha bile güvenli olduğunu düşünüyorum,tek bir insanın saygısızlığını görmedim,hepsi çok yardımsever ve herkes gülümsüyor 🙂 eskiden daha ucuzmuş ama suan o kadar ucuz değil o konuda bilinçli olmak lazım.

Ulaşım ucuz ve kolay ülkenin hemen her noktasına tren uçak ya da otobüsle seyahat var. Konaklama en fazla gecelik 60 lira verdim onunda pahalı olmasının sebebi (ülke şartlarına göre pahalı) gece Bangkok’a indiğimizde aşırı yağmur vardı ve biz merkezde bi otel arıyorduk.
Bana gitme oralarda ne işin var hasta olursun diyen herkes nasıl gittiğimi,ne kadara mal olduğunu sordu. Önyargılı olanlar bile özendi anlayacağınız.
image2

Görmek istediğim tüm adaları gördüm,halkın içine karıştım onlardan biri gibi olmaya çalıştım.Hayatımın en unutulmaz en güzel deneyimlerinden biriydi.

image3
Çok ileri derece İngilizcem yok ama sıkıntı değil Zaten onlar da çok bilmiyor bi şekilde anlaşıyorsunuz 🙂

Seyahatlerin en güzel yanı,koca dünyada o kadar çok insan var ve o kadar büyük dertleri var ki,sahip olduklarımızın kıymetini bilmiyoruz bazen.İnsanlar sokakta yaşıyor sokakta büyüyüp sokakta ölüyorlar.
Gidin arkadaşlar Malezya Tayland Endonezya Singapur. Gidebileceğiniz en uç noktalara gidin.

Augustinusl’nda dediği gibi“Dünya bir kitaptır ve seyahat etmeyenler, onun sadece bir sayfasını okurlar.”

yolda okuyun

Comments

comments

Previous Amerika'da kaybolan 4 Türk bulundu
Next Yeni Nesil Pasaportların Kaydı Başladı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Seyahat Anıları 0 Comments

Mescid-i Aksa ve Kudüs 

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Kudüs şehri.. Sultan Selahaddin Kudüs kuşatmasının sonunda şehri teslim etmesi için şövalye Elian ile buluşur. Elian sorar; bu şehir senin için ne ifade ediyor? Selahaddin

Seyahat Anıları 0 Comments

Yemen de Fas’lı Kibar ve Samimi Bir Seri Katil İle Yolculuk Yapmak

Etiyopya, Yeryüzü doktorları derneğinin etkinliği aracılığı ile gitmiş oldum. Sadece yol masrafı benden gitti. Güzel bir ülke ve bütün mahrumiyet bölgeleri insan severdir…Bizleri iyi lanse edecek gözlere ihtiyacımız var sanırım..Yemen

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Baştan Sona Fas Tüyoları

FAS HAKKINDA; Arkadaşlar 22-30 Ağustos arasında Fas’ta; Kazablanka, Marakeş, Zagora Çölü, Fes, Meknes ve Rabat şehirlerini gezdim. Yoğun bir programdı. Maraleş-Fes arasını gence otobüsüyle, geri kalanlarını trenle hallettim. Trenler güzel