Cyro Fest 2019 Başlıyor

0
2056
Yaz mevsimi geldi, festival sezonu son sürat başladı. Bir dört mayıs tarihlerinde ajandalarınızda yer açın çünkü bu yazın en sıradışı festivali Cyro geliyor! Olympos’un muhteşem doğasında dört gün; deniz, kum, güneş, elektronik müzik ve sanatı bir araya getirerek mevsime bomba gibi düşmeye hazır. Cyro’da hangi dj’leri dinleyeceğiz gelin beraber bakalım:
Modern soundları retro tınılarla buluşturan Yunan ikili Dizharmonia, Alman tekno müziğinin enerjisi yüksek çocukları Teenage Mutants, oryantal ritimleri elektronik müzikle ustaca harmanlayan Sam Shure ve hem uluslararası hem yerel sahneden otuzdan fazla isim! İstanbul, Ankara ve İzmir’den kalkacak Cyro otobüsleriyle Olympos’un büyüleyici maviliğine doğru otuz nisan gecesi yola çıkıyoruz. İlk gün havuz başında etnik müziklerle yol yorgunluğu atıldıktan sonra, iki mayıs günü tekno müzikle kırk sekiz saatlik dans maratonu başlıyor. Yazın ve festivalin coşkusuyla geçecek dolu dolu iki gün! Dördüncü gün Antalya’nın nefis koylarını gezen teknede parti devam ediyor. Son gece veda dansı ve beş mayıs sabahı unutulmaz dört gecenin ardından şehre dönüşe geçiliyor.
Cyro, yalnızca bir elektronik müzik festivali değil, yenilikçi bir festival deneyimi mottosuyla yola çıktı. Dört gün boyunca Babylon Town yerleşkesinde geçireceğiniz her sabah, yoga ile başlıyor. Cyro, uzman eğitmenlerin bulunduğu interaktif sanat atölyeleri ile katılımcıları seramik yapımı, maske dizaynı, yoga, yaratıcı drama gibi bir çok alanda uygulayarak öğrenmeye davet ederken, müzikseverler arasındaki etkileşimi artırmaya odaklanıyor. Doğa içinde doğa dostu bir festival olarak, festival alanındaki geri dönüşüme uygun atıkların doğaya yeniden kazandırıldığı re-cycle atölyesi bile var. Cyro’da sanatçıların çarpıcı canlı performanslarıyla karşılaşmak da mümkün olacak. Ateş şovları, graffiti uygulamaları, juggling gösterileri… Bu yaza damgasını vuracak, bizden söylemesi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here