Dünya’ nın Sonuna, Taaa En Güneyine Gitmek

Dünya’ nın Sonuna, Taaa En Güneyine Gitmek

Hey, dünyanın ucunda ki fenerden merhaba! 🙂
Dünyanın sonundayım…

Bugün öğle vaktinde dışarı dolaşmaya çıktım. O kadar yoğun sis vardı ki, göz gözü görmüyor. Dün akşam bulduğum couchsurfing arkadaşım Emilio’nun evinden şehir merkezine 4 km. Dün akşam da yürüyerek gitmiştim evine, son kısmı kalan 2 km otostop yapmadan bir araç durdu ve adresi sormuştum. Ben bırakırım dedi bindim. Evin önünde indim. Havada yağışlıydı. Telefon navigasyondan tam adres net, yürüyordum şans bu ya şarjım bitti o yüzden kalan son 2 km’yi bulmakta zorlandım. Emilio harika bir insan, tavla biliyormuş ve bu beni çok şaşırttı, çok mutlu oldum. Kendimi evimde gibi hissettim.

Neyse; Turist bürosundan harita ve bilgiler aldım. Müzeler kapalı çünkü 3 saat öğle molaları var. Aklımda her zaman var olan Dünyanın ucunda ki feneri görmek fakat fiyat 750 Peso. Biraz yürüyüş yaptım, dolandım. Tekrar Beagle Kanalı’na indim. Gemi ofisleri 20-30 tane yan yana dizilmişler. İlkine girdim duvarda 750 Peso yazıyor çıktım. Şöyle bakındım girdim 3. ofise fiyat sordum dilinde küpesi olan gence. 750 diyor. Ben suskun bakınıyorum gözlerinin içine. O da bakıyor sessizce. Ve, bugün aslında fiyat 550, uyar mı? dedi. Gözlerim sulanmaya başladı, ağlayacağım neredeyse. Tekrar bakındım. O da 375 demez mi! Gözlerim kocaman kocaman oldu, gerçekten mi dedim. Gerçekten! Ben sevinçten havalara uçuyorum, kalbim küt küt atıyor. 370 bıraktı en son. Biletleri alana kadar inanamamıştım. Bir de bedava şehir merkezinden bir kafeden sıcak çukolata ikram bileti verdi. Ben zıplaya zıplaya gemiye bindim ve işte fotoğraflardan bir kaç kare.

Penguenler, foxlar, kuşlar, kartal, vee işte dünyanın ucunda ki fener!..
13327504_10154145961083955_5993091534584811312_n

13322037_10154145963303955_4197694694341558933_n

Sevgili Sema Ertürk

Comments

comments

Previous Paris'e Girişte Olay Çıkması ve Paris Yazan Kimlik Almak :) 
Next Gurbetçi Gence Anne Poğoçası Götürmek

You might also like

Haberler 0 Comments

Dünyayı Gezen Teyze Bulundu

Bütün hikaye geçen yaz Karadeniz turu yapan bir çiftin, karşılaştıkları İzmirli teyzeyi istediği yere bırakmasıyla başladı.  Fotoğraf makinesini arabada unutan teyzeyi bulmak için makinedeki fotoğraflara bakan çift, beklenmedik bilgilerle karşılaştı.

Genel

Yoksulların Uruguay’lı Devlet Başkanı Mujika’ yı Ziyaret Eden InterRailci

Kendisi içimizden biri, güzel gezginlerimizden hala yollarda olan Sema Ertürk ün muhteşem hikayesini okuyuroz. Biz çok sevdik 🙂 Jose Pepe Mujica (Uruguay Eski Devlet Başkanı ) Yoksulların, Evsizlerin, Topraksızların Başkanı José Mujica. Türkiye’nin

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Bu Sene Kesin Yapıyoruz. Tavsiyeler

Grup üyelerimizden Yiğit Kurt son seyahatinden sonra bazı tavsiyelerde bulunuyor. Şimdi sazı Tuluk Tuluk Yiğit‘ e bırakıyoruz. Interrail  Severler yavaş yavaş finaller geliyor son sınavlara giriyorsunuz, tüm kış biriken kumbaralar