Dünya Turunun 180. Gününden İbrahim Akyüz’in Hikayesi

Dünya Turunun 180. Gününden İbrahim Akyüz’in Hikayesi

Yolda ki 180.günüm. Bunları size 22.ülkem Endonezya'dan yazıyorum. 6 ay önce işimden istifa edip çıktığım dünya turumda cebimde sadece 100 Dolar vardı. Evet sadece 100 Dolar! Hiçbir şeyi, kendimi bile düşünmeden attım kendimi yollara. Çünkü özgürlüğüm, kaygılarımdan önce geliyor. Sokaklarda bileklik sattım. 6 ay içinde bugüne 8 asya ülkesi gezdim, şuan 9. Ülkem Endonezya'nın Bali Adasındayım. Bu 6 ay boyunca bir sürü hikaye, macera… binlerce kilometre otostop, yüzlerce güzel insanı dost edindim.. Unutulmayacak anlara şahit oldum. Özgürlüğün ete kemiğe bürünme halini iliklerime kadar hissettim.

LG-H990

Saatlerce bir pikap'ın arkasında saçlarım savruldu. Bazen ağladım, bazen kahkahalara boğuldum. Günlerce sokaklarda, Mc Donalds'da uyudum. Aç kaldım. Hep pozitif düşündüm. Hiç bir zaman korkmadım, yargılamadım. Yol ne verdiyse onu yaşadım. Güzel insanlar sayesinde paramın yetmeyeceği aktiviteler yaptım, gitmek istesem de gidemeyeceğim yerleri gördüm. Sofralarını, evlerini açtılar. Düşünmeyi öğrendim. Kendimi dinlemeyi, daha da fazlasını.. İnsan olmayı.

IMG_20180610_042422_578

Şuan 26 yaşımdayım ve 4 gün sonra 27 yaşıma gireceğim. Hani bu yaşlarda herkes kendini tam bilinçli bir birey sanar yada ben çok şey yaşadım, olgunum der ya genelde. Şuna inandım ki; 90 yaşına gelsen de hala bir şeyleri yeni yaşamış ve öğrenmiş olacaksın. Emekleyeceksin..

IMG_20180509_010507_618

Bugün 180 gün önceki benden daha bir benim. Yarın kendimden başka bir parça bularak, ertesi gün daha farklı bir ben olarak yola devam edicem.. Daha çok görmüş, daha çok yaşamış, daha çok öğrenmiş. Her geçen gün farklılaşan algılarım, düşüncelerimle bir bütün olarak yola devam ediyorum.. Ta ki tek bir damla mavi, tek bir yaprak yeşil kalana dek ..

BAŞKA BİR HAYAT MÜMKÜN! 🌸

Dünya turumu 4 yıl olarak planladım. Asya kıtasının 3/4 ünü tamamladım neredeyse. Sırada ki maceram Vietnamı baştan aşşağı motor ile geçmek. Yeni maceralara, yerlere, insanlara, hazırsak takipte kalın gençler. 😊🌸

IMG_20180406_020936_824 IMG_20180530_022940_630

LG-H990 LRM_EXPORT_20180306_195106

İnstagram hesabından takip ederek destek olabilirsiniz INSTAGRAM

Comments

comments

Previous Kitapkoala Patirail'in Düşlerine Sarılıyor
Next Dünya’nin en ulaşılmaz yerlerinden birisine yolculuk yapmak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Haberler 1Comments

Yuzde 20 Indirimli InterRail Biletleri

Uyelerimiz tarafından grup içerisinde fazla talep olduğu için duyurmak istedik. Garanti One üyesi arkadaşlarımız mobil uygulamaya girerek %20 indirim kodlarını alabilirler. Detaylar ve kod paylaşımı facebook grubumuzda tek başlık altında toplanmıştır.

Haberler 0 Comments

Booking.Com için Otelciler Ayaklandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB), Hollanda merkezli Booking.com’un seyahat acentelerine karşı haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle açtığı davada tedbiren durdurma kararı alınmıştı. Kararla birlikte sitenin Türkiye’deki tesisleri içinarama yapmak imkansız hale

Haberler 0 Comments

Tekirdağ’a Hızlı Tren Geliyor

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel,  hızlı tren projesini önümüzdeki yıl hayata geçirmek istediklerini ifade etti. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, hızlı tren güzergahı hakkında yaptığı açıklamada; ”Çerkezköy’de istasyon