Dünyanın En Çok Turist Alan Yeri Değişti

0
1189

Global ödeme ve teknoloji şirketi Mastercard bugün yayınladığı sıralamada ve Tayland’ın başkenti Bangkok listeye ilk sıradan girdi.

2014 yılı Mayıs ayında gerçekleşen askeri darbe sonrası tüketici güveninde ve ihracatında düşüşler yaşayan Tayland, turizm sektöründe kısa sürede açığı kapatıp eskisinden bile daha iyi konuma geldi.

Mastercard her yıl küresel seyahat noktalarının sıralamasını yayınlıyor. Bu yıl ki istatistiklere göre dünyadaki 132 şehir arasında Bangkok 21.47 milyon uluslararası turist ağırlayarak birinci sıraya yerleşti.

Londra 19.88 milyon turist ile ikinci olurken, Paris üçüncü, Dubai dördüncü ve New York beşinci sıraya yerleşti. Aynı listede İstanbul 11.95 milyon turist ziyaretçisiyle sekizinci oldu.

Taylar tarafından Krung thep, yani “Melekler Şehri” olarak adlandırılan Bangkok Asya’nın en hareketli ve de en gösterişli şehirlerinden birisi


111 1112 j_592021212

Bangkok Hakkında Tavsiyeler

1782 yılında Kral Rama I trafından Tayland’ın başkenti yapılan Bangkok’ta bu görkemli tarihin izlerini görebilirsiniz. Rattanakosin, Çin Mahallesi ve şehrin diğer bölgelerinde birbirinden güzel tarihi eserleri ve müzeleri gezmek mümkün.

 

bangkok-bolgeleri-haritasi

Gündüzleri yapılabilecek diğer bir aktivite ise alışveriş. Siam ve Silombölgelerindeki devasa alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaları, şehrin dört bir yanındaki açık hava pazarlarında ise yerel ürünleri uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Geceleri ise renkli Bangkok gece hayatı ziyaretçileri bekliyor. Khao San Road ve Sukhumvit bölgelerindeki yüzlerce bar, kulüp ve disko ziyaretçilere sınırsız eğlenceyi garantiliyor. Bangkok yemek severler için de bir cennet. Bu devasa şehrin her köşesinde Tay ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini uygun fiyatlarla deneyimlemek mümkün.

Bangkok’ta her bütçeye hitap eden binlerce otel var. Sırt çantalı gezginler daha çok ünlü backpacker bölgesi Khao San Road’u tercih ediyorlar. Gece hayatı da oldukça renkli olan bu bölge parti severler için birebir. Biraz daha lüks konaklamayı tercih edenler ise genelde Sukhumvit caddesindeki otelleri tercih ediyorlar.

http://interrailturkiye.com.tr/bir-sirtcantalidan-bangkok-tayland-tavsiyeleri/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here