En Güzel Fotoğraflarıyla 8 Tren Yolu

0
2326

Arabayla yolculuğa çıkmak, yollara düşmek fikri kabul edelim ki oldukça havalı, uçak ise daha üst seviyede. Fakat trenle yolculuk etmek son derece güzel ve nostaljiktir.

12

Özellikle vadettiği manzaralarla, geçtiği yollarla kalbinizi çalar, huzur verir. Yemek vagonu tadından yenmez, cama yaslanıp kitap okumanın zevki ise bambaşkadır.Tren yolculuğu yapabileceğiniz en güzel 8 rotayı burada bulabilirsiniz.

 

Tren a Las Nubes, Arjantin

Tren a las Nubes, Türkçe’de “bulutlardaki tren” anlamına geliyor. Tren yolu, yaklaşık 4 bin metre yükseklikte bulunuyor. Bu da dünyanın en yüksek rakımlı tren yolları sıralamasında kendisini üçüncü sıraya yerleştiriyor. Yol boyunca yüreğinizi ağzınıza getirecek uçurumların arasında yolculuk yapıyorsunuz ama bir yandan da muazzam manzaranın tadını çıkartıyorsunuz.

1111111

The Canadian, Kanada

 

The Canadian’ın takip ettiği güzergâh için bir nevi coğrafya dersi desek hiç de yanlış olmaz. Bu yol aynı zamanda Güney Kanada’yı gezmek için de en ideal rotalardan birini oluşturuyor. Toronto-Vancouver arasında süren yolculuk boyunca Rocky Dağları manzaralarından Ontario’nun göllerine dek ülkenin pek çok doğa harikasını görebilir, hatta doğaya doyduğunuzu hissedebilirsiniz!

kkk

 

Amtrak’s Coast Starlight, ABD

Seattle’dan Los Angeles’a uzanan bu tren yolunda çarpıcı okyanus manzaralarıyla sarsılacak, yeşille mavinin uyumu karşısında kendinizi büyülenmiş hissedeceksiniz. 35 saat boyunca devam eden yolculuk boyunca size bir yanınızda dağlar, taşlar, ovalar, diğer yanınızda sular, dalgalar, köpükler eşlik edecek.


444

 

Argo Gede, Endonezya

Jakarta’dan Bandung şehrine süren 3 saatlik bu tren seyahatinde gerçekten çok farklı tecrübeler yaşayacaksınız. Yolculuk boyunca yeşilin her tonuna ve inanılmaz köy manzaralarına tanık olabilirsiniz.

gede

 

Flam Tren Yolu, Norveç

45 dakikada tamamlayabileceğiniz Flam tren yolu diğer rotalara kıyasla gözünüze kısa gelebilir. Fakat bulunduğu ülkenin Norveç olması sebebiyle size vadettiği şeyler son derece farklı. Şelaleler, fiyortlar, Norveç evleri gönlünüzü fethedecek manzaralardan yalnızca birkaçı. Flam’a gitme niyetindeyseniz mutlaka bu trenle seyahat etmelisiniz. ( InterRail Biletine İndirim Bulunmaktadır )

flam-treni

 

The Glacier Express, İsviçre

İsviçre’nin iki önemli kayak merkezi olan St. Moritz ve Zermatt arasında yolculuk yapan The Glacier Express, Alplerin tadını doyasıya çıkarmak isteyen her gezgin için kaçırılmayacak bir fırsat. Yaklaşık sekiz saat süren yolculuk boyunca 291 köprü, 91 tünelden geçiyor, gözlerinizi camdan bir an bile ayıramıyorsunuz.

fll

 

Trans Sibirya Treni

Dünyanın en uzun tren yoluna sahip Trans Sibirya Treni, Moskova’dan başlayarak Vladivostok’a kadar uzanıyor ve toplamda 10 bin kilometre yol kat ediyor. Tren yolculukları deyince de akla gelen ilk güzergâhlardan birine sahip. Bu özelliğiyle de tüm tren tutkunlarının “ölmeden önce yapılması gerekenler” listesinde başı çekiyor.

trans-siberian-railway

 

The Belmond Royal Scotsman, İskoçya

Birleşik Krallık’ın en büyülü ülkelerinden İskoçya’yı geçmişten fırlayıp gelmiş bir trenle gezmek istemez misiniz? Tabii ki istersiniz… Ancak bunun için sağlam bir bütçeniz olması gerekiyor. Eğer böyle bir birikime sahipseniz bir an bile düşünmeyin, düşün yollara. Zira unutamayacağınız bir yolculuk sizi bekliyor.

rs_1366x570_train_scenic_view10


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here