Insan; hayatındaki o acı veren büyük boşlukları baska kültürlerin sarılmasıyla tedavi eder !

Insan; hayatındaki o acı veren büyük boşlukları baska kültürlerin sarılmasıyla tedavi eder !

Merhabaaa gezgin dostlarım, size öykümü anlatmaya geldim.
Kuş olmadan uçtuğum günlere hasretle başlıyorum bu yazıya. Beni bir akşam öylesine arayıp “Gidelim mi be?” diyen Hande’ye minnetle. 2 kadın çıkılan yolda kaldığımız bilmediğimiz ülkelerde, bilmediğimiz evlerde yatarken uyanıp birbirimizi gözlediğimiz gecelere, Berlin’de aynı yolları onlarca kez dönüp gözümün önündeki müzeyi bulamayışıma, Türkiye’de yemediğimiz kadar döner, içmediğimiz kadar çaya; Brüksel’de bir Jean Paul Marat tablosu bulmak için müzenin içinde “Sen bu tarafı ara ben bu tarafı tamam mı!” diye ayrılıp birbirimizi kaybetmemize, 11 saat bisiklet sürmekten ertesi gün yürüyemeyişime, cebimdeki son paralarla aldığım patates kızartmalarını hızlı hızlı yemekten dilimi yakışıma hasretle. İsveç’te onlarca kronu birleştirip bir küçük çikolata alamayışımıza -bir çikolata 80 kron memlekette- ama yine de deli gibi “Yine geleceğiz, önce İsveç’e geleceğiz hatta sadece İsveç’e geleceğiz, yeniden geleceğiz yenideeen.” diye verdiğimiz sözlere sözlere; tek sandviçle kapattığım ama kahkahayla doyduğum günlere hasretle.


Norveç’e indiğimde kalacak yerim ve planım yokken bize kulübesini açan John amcaya, sadece bu fotoğrafta gördüğünüz manzarayı izlemek için 4 saat durmaksızın tırmanışıma, kan ter içinde kalışıma; çiğ bile lezzetti balıklara, o sahil kasabasına, Norveç’in yüz yakan soğuğuna derin bir sevgi ve minnetle bitiriyorum.
Hepimiz kolay şartlarla gezen, parasi cok insanlar degiliz. Hayatimizda önceliklerimizi, bu muhtesem guzellikleri gormek icin degistirebiliyoruz. Bir cikolata alamamak huzunlendirmiyor aksine bu bile keyifli oluyor, bundan gocunmuyorsun. Bu yazıyı okuyan her kimseden daha sansli oldugum nokta yok. Ben gittim gezdim siz de gezin de demiyorum, eger hayatinizda bazi seyleri cok istiyorsaniz ve bu seyahat ise; dupduru algılarla, farklı coğrafya ve kültürlerde özgür anılar biriktirmek sizi geliştirecektir.


Rutini kıran ve rutine dönmeyi güçleştiren bir tedavi yöntemi varsa, hayatinizda kendinizi hala mutlu eden birseyler olmadigini dusunuyorsaniz.

Gec kalmayin. Insan; hayatındaki o acı veren büyük boşlukları baska kültürlerin sarılmasıyla tedavi eder.
Busra Manas

Comments

comments

Previous IzmiRail Buluşmamız Tamamlandı
Next Favelalar Rio De Janerio Suç Sokakları

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Öğrenciyiz gezemem diyordum ama öyle değilmiş

Paylasmak istedim! Yapmak isteyip yapamayan burdaki postlari okuyup ici gidenler icin. Cunku benim gidiyordu. Ogrenciyiz haliyle fazla paramiz olmuyor. Hayallerimizi yapmayi nekadar istesekte arzulasakta sans herzaman yanimizda gitmiyor. Bi kac

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Odanıza Asabileceğiniz Boyama Haritaları ( İndir )

Merhaba Dostlar, Yoğun Talep Üzerine Tekrardan Logolu Haritaları Yayınlıyoruz Avrupa Haritası İçin Tıklayınız Türkiye Haritası İçin Tıklayınız Dünya Haritası İçin Tıklayınız AvrupaRail 2017 Başvuruları Başladı İlgili Comments comments

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Gezgin Öğretmenler

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı ? ? Gezelim öğrenelim öğretelim ?  Yeni yol hikayeleri…Öyle yazarların romanlarda kurguladıkları gibi değil hayatın ta içinden yol hikayeleri.. Yeni insanlar.. Yaşanan sıkıntılar..