spot_img
27.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 29, 2022
spot_img

InterRail Türkiye Gezginleri, Bütün Gönüllüler Size Sesleniyoruz

Şimdi size bir dernekten bahsedeceğiz. Dernek dediğimizde hemen geri çekilmenizi ve bu yazıyı okumamanızı istemiyoruz.
Lütfen bizi dinleyin ve iki dakikanızı ayırın. 

Bir grup Van’lı güzel insan toplanıyor ve diyor ki; Bu ülkenin güzel çocukları, insanları siyasetten uzak tutup doğayı, dünyayı tanıyıp bu ülkeye faydalı olsun. Goethe’yi, Alexander Supertramp’ı, Neşet Ertaş’ı, Rachel Corrie’yi tanısın istiyorlar. Insanların hayatına dokunmanın, başka kültürlerin güzelliğini tanısınlar istiyorlar. Ve bu yüzden engellilerin , doğanın, hayvanların, kadınların düşünüldüğü, Unesco’nun kontrolünde bir hizmet alanı bir yerde InterRail Köyüne benzer bir yer kuruluyor.

Bir Fidan Bir Umut adı altında toplanıyorlar.  Biz de kendileriyle rastgele tanıştık. Bu muazzam güzellikleri duyduktan sonra kendilerinin gönüllüsü olduk. InterRail Türkiye ve Bir Fidan Bir Umut derneği en büyük destekçilerinden biri olduğumuz kardeş projedir.

20150723_542548

Peki Ne Yapabiliriz ?

Aslında bu güzel topluluğun sizden pek bir beklentisi yok. Bu insanlara mesaj atmak, desteklemek, gönüllüsü olmak en önemlisi yanlarında olmak en çok istedikleri. Van’a gittiğinizde bir kapınız olduğunu bilin gerçekliği çok güzel değil mi ?

Adnan Bey’ ile yaptığımız toplantıda. ” Insanlardan istediğimiz şey, bize manevi konuda destek olmaları, bir kalem satıyoruz, başında çam tohumu olan, doğa temalı bir kalem. Bundan gelen gelire çok ihtiyacımız yok ama biz herkesin bunda bir emeği olsun istiyoruz, bütün gelirleri giderleri şeffaf olan bir derneğiz, biz çocuklara faydalı olmak istiyoruz ve başaracağız. Bizim güzel insanlara ihtiyacımız var bize yapılan 1 TL veya 10 TL, 100 TL rakamı önemsiz her bağış baş tacımızdır. 1 TL lik bağış bizim için bu işe ortaklığın, desteğin belgesidir. Biz 1 TL  veren kişinin arkamızda olduğu gerçeğiyle devam edeceğiz ” dediği zaman masada duran bütün ekip kendisinin bu düşüncelerine teşekkür edip yanlarında olmak istediğimizi belirttik.

Kendilerine InterRail Türkiye yönetimi olarak çok teşekkür ederiz. Her konuda biz yanlarında olacağız. Lütfen Siz de olun

Bir Fidan Bir Umut Derneği Kimdir,
Bir Fidan Bir Umut Derneği İçin Bağış Yap

Facebook Sayfası 

spot_img

ilgili makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlı Kalın

354,865BeğenenlerBeğen
349,760TakipçilerTakip Et
5,296TakipçilerTakip Et
23,387TakipçilerTakip Et
10,600AboneAbone Ol
- Gezgin Fest -spot_img

en son makaleler

Etkinliklerden Haberdar Ol

Interrail Türkiye nin gerçekleştirdiği tüm etkinlik ve aktivitelerden haberder ol

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.