Interrail ve Seyahat Etmek Üzerine  | Röportaj

Interrail ve Seyahat Etmek Üzerine  | Röportaj

Türkiye’nin en aktif grupların biri olan İnterrail Türkiye’nin kurucusu Bestami Köse ile birlikte keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bestami Köse kimdir? İnterrail nedir? Nasıl yapılır? Bir insan yurt dışına çıkarken neler yapmalıdır? sorularını bir kenara ittik. İnterrail Türkiye’nin ruhunu, ‘Yolda Olma’nın felsefesini, her sabah farklı bir şehirde uyanmanın verdiği hazzı, Hatay’ın 54 bin nüfusa sahip Hassa ilçesinden dünyaya açılan kapıyı konuştuk. 
nterrail Türkiye’yi kurarken planladığınız noktanın neresindesiniz?

Benim açımdan şuanda interrail Türkiye bir rüya, henüz boyutunun farkına varamadım. Kurarken düşündüğüm, yapmak istediğim şeylerin hepsi şuanda aynı. Ama o zamanlar şöyle bir hayalim yoktu: “Türkiye tarafından tanınacağım, seyahat edeceğim, grup yüz bini aşkın üyeye ulaşacak.” Bu durumu sanırım böyle 1-2 aydır idrak ediyorum. İlk grup 35 bin üyeye ulaşmışken Star gazetesinde ilk röportajımı yaptım. Röportaj’da İnterrail Türkiye’nin büyüdüğünden bahsediyordu. Ben o sırada şunu düşünüyordum, “İnsanlar benimle neden röportaj yapıyor.” Tabi daha önce hiç röportaj yapmadığım için ben bir kafeye, gazeteye ya da kanala gidip röportaj yapacağız sanıyordum. Fakat bana soruları facebook üzerinden soruları attılar. Çok ilginç bir deneyimdi. 

“Bizim garip bir yönetim şeklimiz var. Bazen yönetim ekibinin canı sıkılıyor hep beraber sohbet etmeye başlıyoruz, çıkıp sahile gidiyoruz”

-İnterrail Türkiye’yi kurumsal bir çerçeveye taşımayı düşünüyor musunuz?

 Biz İnterrail Türkiye olarak kurumsal mı olsak, ya da amatör mü kalsak diye bir düşünce içerisine girmedik. Bizim garip bir yönetim şeklimiz var. Bazen yönetim ekibinin canı sıkılıyor hep beraber sohbet etmeye başlıyoruz, çıkıp sahile gidiyoruz. Bizim gönüllü ekibinden oluşan bir arkadaş grubu olduğu için ve bunların hepsiyle de İnterrail Türkiye grubu üzerinden tanıştığımız için ayrı bir bağımız var. Kurumsal olur muyuz? olmaz mıyız? şuanda bilmiyorum. Biz amatörlükten beslenen insanlarız. İnterrail Türkiye grubunun kuruluş zamanlarında, hep postlar altında goygoy dönerdi. İnsanlar eğlence ve mizah ortamına çok yatkınlardı. Hala öyle olmasını da istiyoruz. Zeki mizah insanları besler. Ayrıca amacımız insanların eğlenerek bir şeyler öğrendiği bir ortam yaratmak. Şuanda da İnterrail Türkiye olarak yapmak istediğimiz şey sadece bu. 
Devamı

Comments

comments

Previous InterRail Turkiye Sziget Festivaline Yolluyor  | Yarışma 
Next Hep İyileri Konuşuyoruz. Seyahat Etmenin Kötülükleri

3 Comments

Leave a Reply

You might also like

Haberler 0 Comments

Herkesin Konuştuğu Öteki Dünya Festivali

Her yıl binlerce insanın katıldığı unutulmaz festival Burning Man Ağustos ile Eylül arasında yapılmaktadır. Nevada Black Rock Çölü’nde gerçekleştirilen festival adını, kapanış etkinliğinde ahşap bir kuklanın yakılmasından alır. 2017 senesinde

Raydan Çıkanlar 4 Comments
Haberler 0 Comments

Uruguay’ da Eczanelerde Marijuana Satışları Yasallaştı

Uruguay, 2013 yılında marijuana ticaretini yasallaştırmıştı. Mecliste onaylanan yasa ile ülkede marijuana bitkisinin yetiştirilmesi, dağıtımını ve tüketimi serbest bırakıldı.  Uyuşturucu ticaretinin suç örgütlerinin elinden alınması ve vergiye bağlanmasının amaçlandığı bu