InterRail’den Korkarken, Barcelona’da Cirit Atmaya Başlamak ?

InterRail’den Korkarken, Barcelona’da Cirit Atmaya Başlamak ?

Geldik şu gruba yazmayı en çok sevdiğim 2.bölüme..
Evet dostlar,

14 günlük Avrupa mecaram bugün son buldu. Evime vardım:)

Rotam: Budapeşte(1) Prag(3) Plzen (1) Munih (1) Zurich (2) Nice (1) Marsilya (1) Barcelona (4) gün şeklindeydi.

Yanımda sadece 100 Euro vardı.Tahmin edersiniz ki 100 Euro yetmedi. En son Barcelona maceram’da babacım sağolsun 150 Lira yolladı. Yani 45 Euro, totalde 145 Euro diyebiliriz.

Nereye gitti diye sorarsanız.

50 Euro (Zurich-Nice otobüs bileti, otostop imkansız)

20 Euro (Prag’da bi gece konaklama, çok kötü hastalanmıştım)

30 Euro (Gittiğim ülkelerin marketlerinde aldığım yiyecekler)

45 Euro (Barcelona 4 gece hostel)
Neler neler yaptım, neler neler yaşadım inanın anlatmaya kalksam yetmez.

Budapeşte’de Erkan abinin dönercisinde sabahladım.

Prag’da 1. gun sokakta yürürken tanıştığım Dorle’nin evinde kaldım. 2. gün çok hastalandığım için hostele para vermek zorunda kaldım. 3. gün de bizim gruptan çıkan sokakta tanıştığımız Umut’un evinde uyku tulumumu serip uydum.

Sonrası otostopla Plzen’e geçtim. Plzen’de Prag’da da açıp faydasını gördüğüm bi karton sayesinde (karton’da HELLO I’M BACKPACKERS, I TRAVELLING THE EUROPE. I NEED FOOD. CAN U HELP ME? yazıyor) tanıştığım müthiş adam Jaroslav amca benim hikayeyi dinledi baya da etkilendi. Bana otobüs bileti alıp, yemek ısmarladı 🙂

Ordan Münih’e geçtim. Munih’te yapcak pek bişey olmadığını gördüm. işte bi allianz arena ya gittim o kadar. 

Öğlen vakitlerinde 3 araç değitşirerek Zurih’e vardım.

Zurih’te couchsurfing kullandım. ilk gece Marcus dayı’da ikinci gece de Ina adında müthiş tatlı bi kadında kaldım. Zürih’te dolaşırken dükkanına girip selam verdiğim Mehmet abinin dönerinden ve 3 euro harçlığından söz etmessem ayıp olur 🙂

Zurich’te bütün opsiyonları denememe rağmen Nice’e otostop imkansızdı. Bu yüzden kalan paramı çoğuyla otobüs bileti aldım.14 saatlik yolculukla Nice’e vardım.

Nice’de sahilde 2 müthiş kızla tanıştım. Bana yemek aldılar, arabalarıyla şehri gezdirdiler. Sonra da havalimanına bıraktılar. O geceyi de havalimanında uyuyarak geçirdim.

Ertesi gün deniz girmek için Nice sahiline gittim. Bu sefer 3 müthiş arkadaşla tanıştık. Onlarda Marsilya’da yaşıyolarmış ve o gün dönüceklerdi. Bende yüzsüz gibi 😀 bende geliyim mi? dedim ve sağolsunlar arabalarına aldılar. Ordan Marsilya’ya geçtim.

O gece Marsilya’da sokakta uyumak zorunda kaldım. ERtesi sabah olur olmaz Barcelona’ya doğru yola çıktım. Bu sefer 2 araçla Barcelona’ya vardım.

Barcelona’da pederin 45 euro yollamasıyla direk olarak hostel bulup. Güzelce duş alıp, güzel de uyku çektim. Hostel’de tanıştığım insanlar sayesinde 4 gün boyunca karnım doydu. Cebimden hiç bişi çıkmadı. VE harika zaman geçirdim.

Bugün’de döndüm işte.

ANLATMAK İSTEDİĞİM BÖLÜM BURASI:

Arkadaşlar benim normal hayatım çok iyi. Okulum var, işim var durumumda var. Ama benim bu deneyimi öğrenmem lazımdı. Seyahat etmenin, bişeyler paylaşmanın PARAYLA alakası olmadığını kendime ispat etmem lazımdı. Ve başardım. O parayı belki istanbulda 6,7 gün de yiyorum. Ama hiç bilmediğim yerlerde, hiç bilmediğim dillerin insanlarının arasında bunu öğrenmek çok farklı. Sadece şuna inanın siz cesaret ettiğiniz sürece yollar size bütün güzelliklerini açıyor.

Dediğim gibi şu yazdığım yaşadıklarım müthiş şeylerin sadece % 10’u, keşke hepsini aktarabilsem. İnanın yetmez 🙂

YOLA ÇIKIN OLUM İNANIN CEBİNİZDEKİ PARADAN ÖTE YÜZÜNÜZDEKİ GÜLÜMSEME HERŞEYE YETİYOR.
Tesekkurler Oktay Onder

Comments

comments

Previous Balkan'larda Nereler Gezilir
Next Ek Ücret Ödemeden InterRail Trenleri Nasıl Kullanılır ?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Otostop Günlükleri

GEZİ ANALİZLERİM, BAZI ANILARIM VE ÖNERİLER :5750 Km yolculuk, 77 Otostop, 190 Km yürüyüş, 26 İl, Harcanan Para : Ulaşım, Konaklama. Yöresel yiyecekler, Hediyelik eşyalar, Müze gezintileri dahil. Toplam 850

Raydan Çıkanlar 5 Comments

Merhaba Ben Mert; Gobi Çölünü Yürüyerek Geçtim

BAŞARDIM!! “GOBI ÇÖLÜ” Arkadaşlar Gobi’nin en büyük kumdan dağlarının bulunduğu Khongoryn Els‘in tamamını yürüyerek geçmeyi başardım. Başardım diyorum çünkü bu benim için muazzam birşeydi. 3 gün süren bu zorlu yolculuğumda

Raydan Çıkanlar

Dil Bilmeden Avrupa Gezilir Mi ?

Avrupa’ yı gezmenin, hatta dünya turu yapmanın bile dil ile alakası olmadığını yıllardır söylememize rağmen hala bu konuda bazı çekinceler var. Dünya’ da herkesin ingilizce bildiğini düşünen bazı arkadaşlarımızın bu