Motosikletli Gezginler Yollarda

0
1516

Merhaba, biz Tuğçe ve Fatih 20 aydan uzun süredir motosikletlerimizle yollardayız. 80.000 kilometreden fazla yol kat ettik 😍 Olabildiğince düşük bir bütçeyle maksimum gezmeye çalışıyoruz 🙏 Bu yüzden de yolculuk için 2 küçük motoru tercih ettik ve yolculuğumuzun yarısını çadırımızda konaklama ücreti ödemeden geçirdik. Düşük bütçeli ve motosikletle geziyor olmaksa bu yolculukta bize inanılmaz ayrıcalıklar sağladı.

Gittiğimiz her coğrafya evimiz, tanıştıklarımız ailemiz oldu! 4 kişilik çekirdek ailesi için sadece ekmeği olan Peru'lu aile yağmurda ıslanmayalım diye bize evini açıp ekmeğini paylaştı! Arjantinli polisler biz sizi bu havada dışarda bırakmayız diyip karakollarında yatırdı, Şili'li askerler doğum günü kutlamamızda bizi askeriyede ağırlayıp, yemek ve sınırsız içki servisinde bulundu! 

Ne zaman başımıza bir terslik gelse sonu hep güzel insanlara çıktı ve iyi ki bunu da yaşadık dedirtti! Hislerimizi, içimizdekileri tutmadan özgürce ama kimseye zarar vermeden yaşamayı öğrendik. Evsizdik ama dünya üzerindeki her yer evimiz olmuştu! 

Asıl zenginliğin paylaşmak olduğunu, dünyada iyiliğin ve iyi insanların çoğunlukta olduğunu gördük! Kimi zaman sevinçten çığlık çığlığa zıpladık, kimi zamansa sarılıp hıçkıra hıçkıra ağladık ama yolun bize getirdikleri; gece üstümüzü örten yıldızlar, duş aldığımız şelaleler, bir lokma yiyecekle karnımızı doyurduğumuz zamanlar ve yolun en büyük parçası güzel insanlar, her zaman umudumuzu arttırdı

600 küsür günde başımıza kötü hiç bir şey gelmedi, ne bir kaza atlattık ne de bir şeyimiz çalındı. Siz de ne değişti derseniz, kalbimizi tamamen evrene açtık! Günün getireceklerine teslim olduk ve koşulsuzca sevmeyi hem de hayatımızda bir daha hiç görmeyeceğimiz insanları sevmeyi öğrendik. Büyüdük, yorulduk, umudumuzu yitirdik, toparlandık, devam ettik ve gezmekten asla vazgeçmemeye karar verdik!

Avrupa, Güney Amerika, Orta Amerike ve Kuzey Amerika rotalarını tamamladıktan sonra motorlarımızı gemiyle Güney Doğu Asya'ya gönderdik. İstanbul'daki evimizin kapısından çıkıp sağa dönmüştük, soldan geri gelmeye çalışıyoruz 😬 Şu sıralar Tayland'dayız. Buradan nereye devam edeceğimizse bize de süpriz olacak!
Hepinize en içten sevgilerimizle..

İnstagram Hesaplarına ulaşmak için tıklayınız. 

IMG_2383_Facetune_01-04-2018-23-54-49 IMG_2378IMG_2376 IMG_2375 IMG_2374

IMG_2372 IMG_2370 IMG_2369IMG_2368 IMG_2367

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here