Neden Kopenhag Gezilmeli 

Neden Kopenhag Gezilmeli 

Neden Mi COPENHAGEN ? 

Öncelikle şehre ilk vardığınız andan itibaren bir Türk insanına garip gelecek derecede bir huzurun varlığını iliklerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. Etrafınızda adeta kalemle çizilmiş gibi duran , söylenenlerin aksine donuk ifadelerden bir o kadar uzak gülümseyen, mutlu insanları görüyorsunuz. Herhangi bir sorununuza yardım ederken hiçbir detayla uğraşmaktan kaçınmayan, hayattan zevk almayı bilen kişilerle muhattap oluyorsunuz. 

Tüm bu sakin, refah düzeyi yüksek hayatın her detayını çevrede değişik örneklerle görmek mümkün olabiliyor. 
Çocuklarıyla beraber küçük kar tepelerinde kızakla kaymaya giden aileler, bebek arabasını aralarına almış bir şekilde koşu yapan ebeveynler, güzel bir pazar sabahında torun torba toplanıp lokal şirin bir dondurmacıda güle oynaya dondurmalarını yemeye gelenler ( Fotoğrafların ikisinde botanik bahçesinde hayatında karla ilk tanışmasını yaşayan bir bebeğe gibi ) 


 Tüm bunlara şahit olurken kendinizi adeta bir ÜTOPYA da hissetmeniz büyük olası. Hele bir de mevsimlerden kış ise.. 
Diğer bir yandan şehirde gezilebilecek tarih ile modernitenin birleştiği mekanların varlığı seyehatinizi bir adım yukarı çekecektir. Müzeleriyle, Kliseleriyle, Kaleleriyle, Parklarıyla ve tabiki soğuk havada bile içinizi ısıtabilecek her türlü ana sahip olan bu şehir için Kuzey’in kalbi denebilir.
Teşekkürler Onur Yılmaz

Comments

comments

Previous İsveç'te 1 Krona Alıcısı Olmayan  Arsalar
Next Mogolistan'da Atatürk İlkokulunda Okumak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Pasaportum Bile Yokken Kendini Roma’da Bulmak

Karar verdiğimizde elimizde pasaportumuz bile yoktu bi anda oldu her sey. Yeri geldi icecegimiz sudan bile kıstık biriktirdik bi sekilde parayi. Biriktirdik biriktirmesine de alıydı puluydu derken daha ülkeden çıkmadan

Raydan Çıkanlar 0 Comments
Seyahat Anıları 0 Comments

Gezgin Öğretmenler

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı ? ? Gezelim öğrenelim öğretelim ?  Yeni yol hikayeleri…Öyle yazarların romanlarda kurguladıkları gibi değil hayatın ta içinden yol hikayeleri.. Yeni insanlar.. Yaşanan sıkıntılar..