Neden Kopenhag Gezilmeli 

0
1181

Neden Mi COPENHAGEN ? 

Öncelikle şehre ilk vardığınız andan itibaren bir Türk insanına garip gelecek derecede bir huzurun varlığını iliklerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. Etrafınızda adeta kalemle çizilmiş gibi duran , söylenenlerin aksine donuk ifadelerden bir o kadar uzak gülümseyen, mutlu insanları görüyorsunuz. Herhangi bir sorununuza yardım ederken hiçbir detayla uğraşmaktan kaçınmayan, hayattan zevk almayı bilen kişilerle muhattap oluyorsunuz. 

Tüm bu sakin, refah düzeyi yüksek hayatın her detayını çevrede değişik örneklerle görmek mümkün olabiliyor. 
Çocuklarıyla beraber küçük kar tepelerinde kızakla kaymaya giden aileler, bebek arabasını aralarına almış bir şekilde koşu yapan ebeveynler, güzel bir pazar sabahında torun torba toplanıp lokal şirin bir dondurmacıda güle oynaya dondurmalarını yemeye gelenler ( Fotoğrafların ikisinde botanik bahçesinde hayatında karla ilk tanışmasını yaşayan bir bebeğe gibi ) 


 Tüm bunlara şahit olurken kendinizi adeta bir ÜTOPYA da hissetmeniz büyük olası. Hele bir de mevsimlerden kış ise.. 
Diğer bir yandan şehirde gezilebilecek tarih ile modernitenin birleştiği mekanların varlığı seyehatinizi bir adım yukarı çekecektir. Müzeleriyle, Kliseleriyle, Kaleleriyle, Parklarıyla ve tabiki soğuk havada bile içinizi ısıtabilecek her türlü ana sahip olan bu şehir için Kuzey’in kalbi denebilir.
Teşekkürler Onur Yılmaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here