Sevgiliyle Gezmenin Keyfi

Sevgiliyle Gezmenin Keyfi

Evlendik InterRail ailesi
Birgun siz de evleneceksiniz. 

Ya yolda Alt Taro dinleyecek, sarı yağmurluklarınızla sevgilinizi, eşinizi hayat arkadaşınızı öpeceksiniz. Ya da yüzlercesi, binlercesi gibi yol hikayelerini okuyup ahh! vahhh ! ile geçireceksiniz.

arkanizdan yüzlercesi konusacak, kimisi primci bunlar diyecek, kimisi hevesinizi kiracak, kimisi paraniz varmis gibi davranacak, herkes birsey söylerken siz kollarinizi açıp huzuru kovalayacaksiniz.

.
Bir gun kambocyada oteki gün filipinlerde güne uyanacaksiniz, kulaginizda what a wonderful world çalarken, sizi takip edenlere slow dowm için erken olduğunu anlatacaksınız. Biz yoldayız, hayatın bize itelemeye çalıştığı rutini biraz kırmaya çalıştık, çalıştık, çalıştık sadece çalıştık, seyahat ediyoruz. Bu kadar, bir elmayı elimize alıp hayatımızda yediğimiz en güzel elmaydın demek için, o sahne için yaşıyoruz. 

Bazen Hindistan’da ölü yakılışını izliyorduk bazen Kamboçya’nın hazin hikayesine ağlıyorduk bazen de Tropik Adalar’da bembeyaz kumlardan denize koşuyorduk. Güzel insanlarla tanışıyor, dünyanın dört bir yanında dostlar biriktiriyor, anılar derya deniz oluyor ama en önemli kendi hayat hikayemizi bize göre bir lükslükte yazıyorduk.

Tabi buraya kadar anlatması kolay okuması zevkli ama sanmayın ki babadan miras kaldı kiraları toplayıp kendimizi yollara verdik. Evet radikal bir karar alıp işlerimizi bıraktığımız doğru ama bunun için yıllarca bu günlerin hayalini kurarak yaşadık ve planlarımızı ona göre yaptık. Orkun 15 yıldır özel sektörde boynunda kravat satış peşinde koşuyordu, herkes gibi. Tabi iş hayatının zorlukları, bir ömrü rapor yazarak, hesap vererek geçirmeyi istememek, modern köleliğe bir isyan artık ne derseniz deyin belki de hayata dair bir çok yaşanmışlık hayat tarzımızı değiştirmemize neden oldu çok da iyi oldu. 

Uzatmadan, siz güzel insanlar, yol bu dünyanın bugı, yalnız değilsiniz, zaman tükenmeden şarkıya kulak asın.


I see trees of green, red roses too

I see them bloom for me and you

And I think to myself what a wonderful world.

Comments

comments

Previous InterRail Konferansları : Marmara Üniversitesi
Next Mescid-i Aksa ve Kudüs 

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Haberler 0 Comments

Interrail Köyü | Bir Huzur Hayali

Türkiye’de çok güzel şeyler de oluyor. Bunlardan biri de InterRail Köyü… Öğrenci Kariyeri ekibimizden Cihat Mola başarılı bir röportaja imza attı. Ve köyün kurucularından Bestami Köse ile röportaj gerçekleştirdi. İşte

Raydan Çıkanlar 1Comments
Seyahat Anıları 0 Comments

Gezgin Öğretmenler

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı ? ? Gezelim öğrenelim öğretelim ?  Yeni yol hikayeleri…Öyle yazarların romanlarda kurguladıkları gibi değil hayatın ta içinden yol hikayeleri.. Yeni insanlar.. Yaşanan sıkıntılar..