Tek Bir Video Size Avrupa’nın Kapılarını Açabilir!

Tek Bir Video Size Avrupa’nın Kapılarını Açabilir!

Red Bull Can You Make It? ile hayatının macerasını yaşamak istiyorsan ilk önce takımınla bir video çekmeli ve jüriyi etkilemelisin. Peki etkileyici bir video nasıl hazırlanır?

Road trip meraklısı üniversite öğrencileri için “hayatının macerasını yaşama garantili” sıra dışı yarışma Red Bull Can You Make It? bir kez daha Avrupa’nın tozunu atmaya hazırlanıyor. 60 farklı ülkeden 200 takımın yer alacağı macera10 Nisan’da Avrupa’nın beş farklı şehrinden başlayacak ve 17 Nisan’da Amsterdam’da son bulacak.

1 Kasım’da başlayan başvurular 14 Şubat’a kadar bu adreste açık olacak.

Sen de üç kişilik takımını kurup, bu çılgın maceraya atılmak istiyorsan, öncelikle jüriyi etkileyecek 1 dakikalık bir video çekmelisin. Takımınla çektiğin o video, “neden biz de bu etkinlikte olmalıyız?” sorusuna cevap vermeli.

Takımınızın henüz bir videosu yoksa ve bu videoyu nasıl çekeceğiniz konusunda tereddütler yaşıyorsanız, tüyolar bizden.

Önce beyin fırtınası

Ne olacak canım, 1 dakikalık video işte!” diye düşünme. O 1 dakikalık video belki de ömrün boyunca unutmayacağın anlar yaşamana vesile olacak! İşte bu yüzden tüm takım bir araya gelmeli ve herkes en yaratıcı fikirlerini kağıda dökmeli. Uçmak serbest! Ardından bu fikirler masaya yatırılmalı ve beyin fırtınası başlamalı. Size göre en dikkat çekici, en yaratıcı kesitleri birleştirip ardından senaryonuzu oluşturmalısınız.

Etkileyici çekimler yap

Elbette sizden bir Tarantino işi beklemiyoruz ama yine de elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız ve bunu hissettirmelisiniz. Mesela “drone” diye muhteşem bir şey var. Slow motion da bir seçenek. “Bu an gözden kaçmamalı” dediğin yerlere slow motion’ı yapıştırın gitsin!

Kurguda yeteneğini konuştur

Senaryo yazıldı, çekimler yapıldı… Sıra en kritik ve yaratıcılığınızı ciddi ciddi konuşturmanız gereken kısma geldi: Kurgu! Yapacağınız kurgu öylesine etkileyici olmalı ki, o 1 dakikalık video hem akıp gitsin, hem de jürinin aklını başından alsın. Efektlerden destek alabilirsiniz, sıra dışı yöntemlere başvurabilirsiniz, yeter ki ana temadan kopmayın.

Video başvurunuz jüriden onay alacak olursa, Avrupa kapıları takımınıza açılacak ve büyüleyici kentlerde daha önce hiç deneyimlemediğiniz türde maceralara atılacak, muhteşem anılar biriktireceksiniz.

Comments

comments

Previous Suçsuz Yere Tutuklandılar Turuncu Kıyafet Giydirip Hapse Attılar
Next İkinci Doğu Ekspresi Geliyor

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Haberler 0 Comments

Türkiye’ de Paris’i Yaşayan Köy

Çankırı’nın  Yukarıöz köyünde yaşayanların neredeyse tamamı Fransa’da ikamet ediyor.  Yukarıöz, Çankırı ilinin Yapraklı ilçesine bağlı bir köydür. 2012 yılından önce belde belediyesi iken nüfusu 2000’in altına düştüğü için köy olmuştur.

Haberler 0 Comments

Türkiye’ de Hosteller

Hostel ne? Hotel mi demek istedin? Türkiye’de birçok insan için ‘hostel’ sözcüğü hala kulağa yabancı bir kelime. Bunun sebepleri ortak kullanım kültürünün ülkemizde çok yaygın olmamasından, Türkiye’de diğer Avrupa ülkelerine

Haberler

Zeytinli Rock Fest Ertelendi 

Turkiye’ nin en büyük çadır festivallerinden Zeytinli Rock Festivalin  Balıkesir Edremit Kaymakamlığı tarafından ertelendiği açıklandı. Gece 02:00 gibi yapılan açıklamadan sonra organizasyon ekibinden sabah saatlerinde açıklama geldi. Zeytinli Rock Açıklaması