Traktörüyle Dünyayı Gezen Adamın Muhteşem Macerası

0
2840

6Zamanında Interrail grubunda At’ıyla çıkan, Enişte Doblosuyla çıkan gezginler görmüştük. Bu ilham kaynağı ise biraz daha farklı. Fransa’dan traktörüyle dünya turuna çıkan 53 yaşındaki Mare Jardin, Tekirdağ’ın Malkara ilçesi sokaklarında turlayıp, mola verdi. Fransız turist görenler gözlerine inanamadı.

 

53 yaşındaki Fransız Mare Jardin, 1958 model Massey Ferguson traktörü ve arkasında bağlı çekme karavanıyla ülkesinden hareket ederek, dünya turuna çıktı.

YOLCULUK 1 YIL SÜRECEK

Hayalinde olduğu dünya turunu çok sevdiği traktörüyle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Mare Jardin, “Fransa’dan uzun bir dünya yolculuğuna çıktım. Birçok ülkeyi görme fırsatım oluyor. Şu an Türkiye’deyim ve güzel bir havası var. Macera dolu, zevkli bu yolculuğu son durak Hindistan’da tamamlayacağım. Fransa’ya dönüş ile birlikte 1 yılda bitecek. Konaklama ve yeme içmeyi karavanımda yapıyorum” diye konuştu.

Mare Jardin, Fransa’dan Hindistan’a düzenlediği sefer için, karavanın üzerinde çizilmiş haritada içerisinden geçeceği ülkeleri gösterdi.

Büyük Avrupa Turu 2019 (Avruparail9)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here