Neden Kopenhag Gezilmeli 

Neden Kopenhag Gezilmeli 

Neden Mi COPENHAGEN ? 

Öncelikle şehre ilk vardığınız andan itibaren bir Türk insanına garip gelecek derecede bir huzurun varlığını iliklerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. Etrafınızda adeta kalemle çizilmiş gibi duran , söylenenlerin aksine donuk ifadelerden bir o kadar uzak gülümseyen, mutlu insanları görüyorsunuz. Herhangi bir sorununuza yardım ederken hiçbir detayla uğraşmaktan kaçınmayan, hayattan zevk almayı bilen kişilerle muhattap oluyorsunuz. 

Tüm bu sakin, refah düzeyi yüksek hayatın her detayını çevrede değişik örneklerle görmek mümkün olabiliyor. 
Çocuklarıyla beraber küçük kar tepelerinde kızakla kaymaya giden aileler, bebek arabasını aralarına almış bir şekilde koşu yapan ebeveynler, güzel bir pazar sabahında torun torba toplanıp lokal şirin bir dondurmacıda güle oynaya dondurmalarını yemeye gelenler ( Fotoğrafların ikisinde botanik bahçesinde hayatında karla ilk tanışmasını yaşayan bir bebeğe gibi ) 


 Tüm bunlara şahit olurken kendinizi adeta bir ÜTOPYA da hissetmeniz büyük olası. Hele bir de mevsimlerden kış ise.. 
Diğer bir yandan şehirde gezilebilecek tarih ile modernitenin birleştiği mekanların varlığı seyehatinizi bir adım yukarı çekecektir. Müzeleriyle, Kliseleriyle, Kaleleriyle, Parklarıyla ve tabiki soğuk havada bile içinizi ısıtabilecek her türlü ana sahip olan bu şehir için Kuzey’in kalbi denebilir.
Teşekkürler Onur Yılmaz

Comments

comments

Previous İsveç'te 1 Krona Alıcısı Olmayan  Arsalar
Next Mogolistan'da Atatürk İlkokulunda Okumak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

You might also like

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Fotoğraftaki Gezgin Benim

Fotoğraftaki şahıs benim..! Bundan seneler önce millet nereleri geziyor, ben neler yapıyorum allaam ya diye yakınıyordum bunu derken sol elimle cips sağ elimle kıçımı kaşıyorum. Bakıyordum biri dağa cıkmış, bir

Seyahat Anıları 0 Comments

Amsterdam’da Bedava Yapabileceğiniz 10 Güzel Aktivite

Grup üyemiz Ramazan Yaka’ nın hazırladığı trickler 1) Amsterdam centraal’in arka kapisindan çiktiginizda Buiksloterweg ve Ndsm feribotlari ile schellingwouderdijk ve nieuwendammerdijk giden feribotlar bedava hatta bisikletinizle bile binip farkli yerler

Raydan Çıkanlar 0 Comments

Sevgiliyle Gezmenin Keyfi

Evlendik InterRail ailesi Birgun siz de evleneceksiniz.  Ya yolda Alt Taro dinleyecek, sarı yağmurluklarınızla sevgilinizi, eşinizi hayat arkadaşınızı öpeceksiniz. Ya da yüzlercesi, binlercesi gibi yol hikayelerini okuyup ahh! vahhh !